Драма! Лудогорец окупира върха след победа над ЦСКА-София на „Армията“

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 като гости в дербито от 28-ия кръг на efbet Лига и измести „армейците“ от върха.

Мачът се игра при страхотна атмосфера на стадион „Българска армия“, но на два пъти бе прекъсван заради димна завеса над терена след факли по трибуините и още веднъж заради хвърлени предметио по Кирил Десподов.

Гостите от Разград бяха по-активният отбор в първия четвърт час на двубоя, а в шестата минута пропуснаха първата си възможност за гол след центриране на Кирил Десподов.

ЦСКА отвърна с пробив на Тобиас Хайнц пред наказателното поле на съперника в 18-ата минута, но не последва опасност за Серджио Падт.

„Армейците“ бяха най-близо до гол в 27-ата минута, когато в рамките на секунди Дюкенс Назон и Браян Морено пропуснаха да вкарат топката във вратата. Ударът на втория определено бе по-близо до това да се превърне в попадение и накара фенове и играчи на ЦСКА да се хванат за главите.

Десет минути по-късно Тобиас Хайнц пробва удар от дистанция, но съперник го блокира.

В последните минути на полувремето Лудогорец не успя да се възползва от центриране пред вратата на ЦСКА, а „червените“ от последвалата контраатака.

Двубоят бе спрян малко след подновяването на играта заради димна завеса по трибуните, предизвикана от запалени димки и факли.

Малко след подновяването на мача Десподов се озова на добра позиция, но не успя да вкара, а малко след него Тобиас Хайнц пропиля шанс за ЦСКА.

Малко след това бившият играч на ‘червените“ Кирил Десподов опита да изпълни корнер в половината на ЦСКА, но към него полетяха предмети. Напрежението ескалира и реферът Георги Кабаков спря играта и прибра двата тима в съблекалните. Атаката от трибуните продължи и се наложи футболистите и треньорът на „червените“ да бъдат защитавани с щитове от полицията.

Минути по-късно дербито бе подновено с корнер в половината на „червените“, а часовникът – върнат на 67-а минута

Първият опит на разградчани не сполучи, но при втория Игор Тиаго се възползва от лошата подредба на ‘червените“ бранители и се разписа за 1:0.

Пет минути след попадението за Лудогорец ЦСКА можеше да изравни, но Маурисио Гарсес не успя да се справи със Сержио Падт.

Пет минути преди края Кирил Десподов подгони дълга топка в половината на ЦСКА, но стражът на „червените“ Густаво Бусато излезе и изчисти топката.

Реферът даде продължение от цели 9 минути, като в последната ситуация, в мача, Падт спаси Лудогорец, след като се намеси решително след ъглов удар.