ЦСКА 1948 докосна финала за Купата след успех над Локо (Сф) в първия мач

ЦСКА 1948 победи Локомотив (София) с 3:2 като гост в първи мач от полуфиналната битка между двата тима от турнира за Купата на България.

Двубоят бе спрян във втората минута заради транспарант с „гладна катерица“, който пречеше на видимостта на ВАР камерите и трябваше да бъде премахнат.

Първият четвърт час на мача на стадион „Локомотив“ не предложи много опасности за двамата вратари, а първият по-опасен изстрел бе дело на Георги Русев в 13-ата минута След това започна головото шоу.

Локо откри резултата с гол на Ивайло Найденов в 17-ата минута, разписал се след грешка на Даниел Наумов при центриране (1:0).

След половин час игра ЦСКА 1948 показа мощ в атака и само за две минути стигна до обрат. Синклей с удар от границата на наказателното поле направи резултата (1:1), а след него Радослав Кирилов от воле даде аванс на „червените“.

По-малко от десет минути след това Педриньо се разписа с удар покрай гредата за 3:1.

Втората част започна с натиск на ЦСКА 1948, и „червените“ пропуснаха две добри възможности в рамките на две минути.

Малко след това Локомотив (София) върна един гол след центриране на Вутов в наказателното поле и удар с глава на Малембана (2:3).

След гола „железничарите“ погледнаха по-смело напред и отправиха няколко опасни удара, а от 77-ата минута заиграха с човек повече след втори жълт картон на Симеон Петров.

До края Локо натисна, но ЦСКА 1948 успя да удържи победата си. Реваншът между двата тима от 1/2-финалите за Купата е на 10 май.

В другия полуфинал, игран снощи, Лудогорец победи Черно море с 2:1 като гост.