Лудогорец докосна финала за Купата след обрат на „Тича“

Лудогорец победи Черно море с 2:1 като гост в първи 1/2-финал от турнира за Купата на България и си осигури комфортна преднина пред реванша в Разград на 11 май. В другия полуфинал утре един срещу друг излизат Локомотив (София) и ЦСКА 1948.

Срещата във Варна започна с по-една опасност за двата тима в рамките на първите две минути. Гостите бяха близо до гол в деветата минута, но ударът на Кирил Десподов бе спасен.

Последваха бурни три минути между 14-ата и 17-ата, в които Алекс Фернандес откри резултата за Черно море след добавка на спасен удар (1:0), а след това Нонато възстанови равенството при подобно положение (1:1).

Последва спокоен четвърт час игра, за да се стигне до 34-ата минута, в която Игор Пластун се озова в най-добра позиция в наказателното поле и с левия крак се разписа за 2:1.

Началото на втората част предложи спорна ситуация, при която Васил Панайотов отне топката от Игор Пластун в наказателното поле на Лудогорец, последва контакт между двамата и падане на полузащитника. Реферът обаче подмина ситуацията.

По-малко от десет минути след това Чинков подмина и игра с ръка на Александър Василев в наказателното поле на Черно море.

Домакините останаха с човек по-малко в 83-ата минута след грубо влизане на Стефан Велев в краката на съперник. Първоначално Волен Чинков показа само жълт картон на Велев, но след ВАР го изгони от терена.

Това бе всичко по-интересно на „Тича“ и двата тима ще трябва да решават всичко на реванша в Разград (11 май).