Кристиано с пореден лош ден в Саудитска Арабия

Още един лош резултат сполетя Ал Насър след пристигането на мегазвездата Кристиано Роналдо в отбора. Отборът на португалеца загуби с 0:1 от Ал Уехда на 1/2-финалите за Кралската купа на шампионите и съответно отпадна от турнира.

38-годишният играч имаше няколко шанса да се разпише, но ги пропусна. В 11-ата минута той получи центриране от лявото крило и от няколко метра стреля в тялото на съперниковия вратар. Малко след този пропуск Жан-Давид Богуел отбелязал единствения гол в срещата след подаване на Оскар Дуарте.

В началото на втората част Абдула Ал Хафит от Ал Уехда получи червен картон, но и това не помогна на Роналдо и Ал Насър.

В 82-ата минута бившият играч на Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Ювентус нацели напречната греда от фал.

Това е втори турнир, в който Ал-Насър се проваля след идването на Роналдо. Първият бе Суперкупата. В шампионата тимът се свлече на 2-ро място след идването на КР7, на 3 точки зад водача Ал-Итихад, но и с мач повече.

Саудитският тим няма отбелязан гол в три поредни мача и критиките са насочени основно към Роналдо.