Левски с огромен провал в дербито с ЦСКА-София, Попето изтърва дузпа в края

ЦСКА и Левски не успяха да се победят в голямото дерби на българския футбол, което бе част от 26-ия кръг на efbet Лига на Националния стадион „Васил Левски“, и завъри наравно 0:0.

Двубоят не предложи много интересни положения пред двете врати, като дербито отново бе само на трибуните. Все пак, в 90-ата минута „сините“ получиха дузпа, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато спаси 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Ивелин Попов. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Брадли де Нойер.

Мачът започна равностойно, като първото по-добро положение бе за Левски, като в 4-ата минута Филип Кръстев центрира от пряк свободен удар. Той обаче не успя да прати прецизно подаване към Ноа Сонко Сундберг и топката напусна пределите на терена.

В 7-ата минута Сундберг и Келиан ван дер Каап успяха да блокират пробив на Дюкенс Назон, като след това Цунами изчисти топката при центриране в наказателното поле на „сините“.

Две минути след това Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, при която защитата на „сините“ се справи добре и тимът на Елин Топузаков поде контраатака, но защитниците на ЦСКА неутрализираха опасността още в средата на половината на „червените“.

Нервите в мача не издържаха в 12-ата минута, когато Андриан Краев фаулира Жеферсон, като двата отбора се спречкаха заради нарушението на футболиста на „сините“. Минута по-късно Тибо Вион бе фаулиран до тъчлинията, като се приземи тежко, но успя да се върне бързо в игра.

Феновете на Левски издигнаха банер в 15-ата минута, който гласеше: „Ксанакско, време е за хапчетата“. На терена пък двата отбора играеха равностойно, като атаките към двете врати бяха малко.

В 22-ата минута Левски обгради наказателното поле, като след няколко центрирания, „сините“ стигнаха до ъглов удар, но след него не се стигна до нищо опасно за Густаво Бусато.

Феновете на ЦСКА пък издигнаха транспарант, на който пишеше: „Червената магия е на успеха бастион, а синята ви мода мина за един сезон“. Междувременно на терена влезе медицинския екип на „армейците“, за да провери какво е състоянието на Жеферсон, който се струпули на земята след съприкосновение с футболист на Левски.

След това пък болка в бедрото получи Густаво Бусато и се наложи да му се помогне от медицинския щаб. Точно след изтичането на половин час игра Марселино Кареасо се появи на терена, заменяйки контузения Жеферсон.

В 34-ата минута Левски осъществи добра атака отляво. Ивелин Попов нахлу в наказателното поле и Бусато излезе да го блокира. Топката стигна до Роналдо на точката на дузпата, но точно преди той да стреля, топката му бе отнета от Тибо Вион с шпагат.

Шест минути преди края на редовното време на първата част Хайнц центрира топката от пряк свободен удар, но там защитниците в синьо се справиха.

В последните минути от първата част играта бе накъсана, а атаките на двата отбора не бяха добре структурирани и съответно не водеха до успех. Така и първото полувреме завърши без голове и точни удари към някоя от двете врати.

Второто полувреме започна с възможност за ЦСКА. Хайнц центрира в наказателното поле. Там играч на ЦСКА игра с глава, като топката стигна до Филип Кръстев, който в опита си да изчисти топката, можеше да си вкара куриозен автогол, но топката мина покрай левия страничен стълб.

Секунди след изпълнения ъгов удар, двама играчи на ЦСКА се сблъскаха, но успяха да продължат мача.

Първият точен удар в мача дойде в 52-ата минута, като той бе на Тибо Вион, който стреля с левия крак в наказателното поле, но не придаде сила на топката и Пламен Андреев спаси без проблем.

В следващите минути хората на Саша Илич бяха малко по-активни, като опитваха разнообразни атаки към вратата на „сините“.

Левски отговори с удар на Роналдо с левия крак от границата на наказателното поле, но Бусато не бе притеснен и спаси безпроблемно.

Две минути след изтичането на час игра едно центриране отдясно намери Назон в наказателното поле. Хаитянинът си овладя топката с едно движение и опита удар със задна ножица, но той бе слаб и не затрудни вратаря на Левски.

Уелтон успя да пробие отляво в 68-ата минута, да се завърти около защитник в червено и да стреля, но стражът на ЦСКА спаси, макар първоначално да изпусна топката.

Двайсетина минути преди края на редовното време феновете на двата отбора издигнаха нови транспаранти.

„Схемаджията прост предаде Мъри като Юда Христос. Вън търговците от храма“, бе написано в Сектор Б, докато на този в Сектор Г пишеше: „Отборът държавен със стадион подарен, от НАП отново ще бъде спасен“.

След това феновете на Левски издигнаха и надпис: „Клиника за хазартно зависими търси Раев… Под 1% е достойнството Раев“, както и банери, на които бе изписано: „Раев-негодник, Мило е твоят сводник“, „Най-големият предател, на акциите държател“ и „Сиракoff, не е срамно да си беден, срамно е, че си наведен“.

В 79-ата минута Бусато се намеси страхотно след удар с глава на Рикардиньо, който засече центриране от ъглов удар на Кръстев.

ЦСКА имаше добро положение в 84-ата минута, когато Станислав Шопов центрира от пряк свободен удар, но Роналдо с глава изчисти.

Две минути по-късно футболистите на „сините“ искаха игра с ръка на Брадли де Нойер в наказателното поле. Първоначално съдията Никола Попов не отсъди наказателен удар, но след това отиде да преразгледа ситуацията с ВАР.

Решението му бе дузпа за Левски в 88-ата минута! Зад топката застана Ивелин Попов, който в 90-ата минута пропусна! Густаво Бусато усети, че футболистът на „сините“ ще стреля в долния му десен ъгъл и скочи натам, за да спаси.

След този пропуск ЦСКА тръгна в атака в търсене на гол, но защитата на Левски се справяше на ниво.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Пирин в Благоевград в неделя (23 април), от 17:45 часа. Левски пък ще посрещне Берое в същия ден, но от 20:00 часа.