Чех елиминира Гришо в Монте Карло

Григор Димитров загуби с 6:7 (4:7), 4:6 от Иржи Лехечка пред погледа на майка си в среща от 1/16-финалите на турнира в Монте Карло. В следващия кръг чехът ще срещне победителя от двойката Тейлър Фриц – Стан Вавринка.

Първият сет стартира чудесно за Григор и той проби съперника си за 1:0. Чехът обаче не се забави с отговора и изравни в следващия гейм. Играта тръгна точка за точка, а Гришо поведе с 4:3, а в следващия гейм се спаси от пробив.

При 5:4 българинът пропусна чудесна възможност да затвори сета, но допусна пробив (5:5). Гришо поведе с 40:15 при сервис на съперника в 11-ия гейм, но го загуби. Димитров доведе сета до тайбрек, но го загуби с 4:7 след три точки за съперника при сервис на българина.

Вторият сет започна с пропусната възможност за пробив за българина, след което играта тръгна гейм за гейм. След куп непредизвикани грешки във втората част Гришо се пречупи в най-неподходящия момент и допусна пробив за 5:4 в полза на съперника. Лехечка сервира за победата и я постигна (6:4).

Българинът и 21-годишният чех играха за трети път помежду си, като българинът вече има две загуби.