Левски надви с мъка Локо (София) на „Герена“

Левски победи с минималното 1:0 Локомотив София в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига, който през по-голямата си част се игра под проливен дъжд. Единственото попадение за „сините“ отбеляза Филип Кръстев, който бе точен в добавеното време на първата част.

Така Левски събира актив от 44 точки и измести Локомотив Пловдив от четвъртото място. Локомотив София остава девети с 34.

Двубоят бе с по-различен заряд заради очакваното след него решение на Станимир Стоилов дали ще продължи да води Левски, което доведе до няколко транспаранта от сектор „Б“, скандирания на името му, но и освирквания, насочени към Наско Сираков.

В първата минута гостите стигнаха до първия си корнер, но след центрирането на Антонио Вутов не последва опасност за Пламен Андреев. Секунди след това стадион „Георги Аспарухов“ бе огласен от викове „Мъри Стоилов“.

В 5-ата минута на срещата от сектор „Б“ издигнаха транспарант с текст „Н.С – „пазител“ на акции, Мъри Стоилов – Пазителят на Левски!“, като „Н.С“ бе изписано с дребни букви.

В следващите минути Левски бе по-активният тим, но защитата на Локо Сф не позволи да се стигне до големи опасности за Бабукар Гайе.

Четвърт час след началото на двубоя последва и втората „порция“ транспаранти, като този път бе издигнат такъв с текст: „Тук е нашият дом и ние избираме наемателите!“.

В 20-ата минута Ивелин Попов пусна добър пас към Уелтон, който навлезе в наказателното поле, но подаването му там бе прекалено дълго. Три минути след това бразилецът опита силен шут от малък ъгъл, но прати топката в тъч. В 25-ата минута последва и третият транспарант: „След триста лъжи, вземи си тръгни!“.

В 29-ата минута Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле, а Гайе спаси удара му. В 35-ата минута Краев стреля мощно, но Гайе отново отрази.

В 40-ата минута Уелтон подаде на Ивелин Попов, който обаче си затвори прекалено много ъгъла и не успя да стреля. Стигна се до корнер, след който Локо Сф изчисти топката. В следващата минута последва и нов транспарант, който гласеше: „Герена не е казино.“

В добавеното време на първата част Уелтон центрира в наказателното поле, където топката стигна до Филип Кръстев, а той с хубав изстрел я прати във вратата на Гайе за 1:0. След попадението всички футболисти отидоха да прегърнат Станимир Стоилов и да отпразнуват с него гола.

Втората част започна с натиск на Левски. Както през по-голямата част от двубоя последваха скандирания „Мъри Стоилов“, но и освирквания по адрес на мажоритарния собственик на Левски – Наско Сираков.

В 58-ата минута Роналдо излезе на добра позиция, но стреля неточно. В 66-ата минута Андриан Краев стреля от пряк свободен удар, който бе фронтално срещу вратата, но на далечна дистанция. Краев стреля мощно, но Гайе се справи.

„Сините“ продължиха да владеят инициативата на терена без да допускат да се стига до напрежение пред Пламен Андреев.

В 79-ата минута Стоилов направи принудителна смяна, тъй като Рикардиньо получи болки и бе заменен от Марин Петков.

В 87-ата минута топката рикошира в Антонио Вутов и мина на сантиметри встрани от вратата на Андреев.

В последната минута на редовното време Вутов центрира от корнер, а Карлос Франса вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.