Лудогорец се изгаври с Ботев (Враца), вкара им 8 гола

Лудогорец разнищи Ботев Враца с 8:1 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига за най-изразителната си победа през този сезон.

По този начин „орлите“ стопиха разликата до лидера ЦСКА на само една точка, като тимът на Ивайло Петев има 59 точки на сметката си, докато врачани остават 11-и с 23 точки.

Кирил Десподов даде аванс на своя тим с десетия си гол през кампанията, който бе вкаран от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Том Рапнуи. Игор Тиаго вкара втори гол за разградчани в 35-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Десподов.

В 44-ата минута Лудогорец вкара трети гол, който бе същият като втория – Десподов асистира на Игор Тиаго с центриране от ъглов удар, а бразилецът заби топката в мрежата с глава.

Лудогорец вкара четвърти гол секунди след началото на втората часто, когато Кайо Видал стреля с глава след центриране от корнер на Десподов, като след това Игор Тиаго довкара топката в мрежата, оформяйки хеттрика си.

След почивката головете продължиха да валят във вратата на Ботев Враца. Десподов вкара пети гол за „орлите“ в 57-ата минута, когато бе изведен на чиста позиция от Игор Тиаго и с красив удар с десния крак остави безпомощен Красимир Костов. След час игра Якуб Пьотровски изведе Кайо Видал вдясно от вратата на гостите и резервата с удар по диагонала вкара шести гол за своя тим. Ботев Враца все пак стигна до гол, който падна в 81-ата минута и бе отбелазан от Чавдар Ивайлов от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марко Мажуга.

В 89-ата минута Клод Гонсалвеш също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се след подаване на Кирил Десподов. Матиас Тисера оформи крайния резултат във втората минута на добавеното време.