Лудогорец е на 1/2-финал за Купата след обрат и победа над Спартак (Варна)

Лудогорец победи трудно с 2:1 Спартак (Варна) и e полуфиналист за Купата на България.

Възпитаниците на Ивайло Петев изоставаха в резултата, след като в 25-aта минута молдовският национал Александър Белоусов даде преднина на „соколите“.

В 38-ата Кайо Видал направи 1:1, разписвайки се още при дебюта си за „орлите“. Обратът за Лудогорец дойде в 76-ата минута. Появилият се като резерва Мануел Шоу вкара страхотен гол от дистанция за крайното 2:1, изпращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Иван Дичевски.

Припомняме, че шампионите започнаха от 1/16-финалите на турнира, където победиха с 2:0 като гост Розова долина в Казанлък, а в следващата фаза се справиха с Левски – успех с 2:1 в Разград.

Спартак, който е воден от бившия треньор на Лудогорец Димитър Димитров-Херо, пък отстрани Струмска слава с 2:0 в Радомир и след това Чавдар (Етрополе) – 1:0 след продължения.