Левски смачка с лекота опашкар от Втора лига

Левски се наложи над Витоша Бистрица с изразителното 4:0 в приятелски мач на терен №2 на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ владееха през целия двубой инициативата, като „тигрите“ имаха твърде малко възможности пред вратата на домакините.

Рикардиньо даде аванс на Левски в добавеното време на първото полувреме, след като бе точен от дузпа. През второто Уелтон удвои след красив гол, в 73-ата минута Слави Паскалев от Витоша си отбеляза автогол, а Ивелин Попов оформи крайното 4:0 три минути по-късно.

По този начин Левски завърши серията от три поредни приятелски срещи след паузата за националните отбори, в които победиха Ботев Враца и Витоша Бистрица, но отстъпиха пред Марица Пловдив под поройния дъжд в София в понеделник.

Първото добро положение се откри пред Левски в 9-ата минута. Топката стигна до Роналдо в наказателното поле, той стреля към близкия ъгъл, но право в левия страничен стълб.

Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 21-ата минута. Ивелин Попов изпълни статичното положение и шутира, но топката прелетя над напречната греда.

След рикошет топката попадна в краката на Рикардиньо, който преодоля Слави Паскалев и шутира в 26-ата минута, но право в десния страничен стълб на вратата, пазена от Калоян Петков.

Уелтон напредна с топката в краката и навлезе през средата в 28-ата минута, след което шутира, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Само минута по-късно Уелтон се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на Витоша, но и този път ударът му намери очертанията на вратата на гостите.

Уелтон навлезе с дрибъл в наказателното поле на Витоша в 35-ата минута отдясно и шутира в горния десен ъгъл, но Калоян Петков се разтегна и отрази по впечатляващ начин.

Рикардиньо шутира от средна дистанция в 37-ата минута в долния ляв ъгъл, но отново намеса на стража на Витоша се оказа ключова.

На контраатака Рикардиньо сви топката за Ивелин Попов, който шутира в 45-ата минута, но топката рикошира в ръката на футболист на Витоша. Рикардиньо се нае с изпълнението и с изстрел в средата на вратата откри резултата.

Левски започна по-силно второто полувреме. Патрик-Габриел Галчев напредна с топката в краката и попаде успоредно на голлинията, но нямаше футболист на „сините“, който да засече в опразнената врата в 53-ата минута на двубоя.

Ивелин Попов намери Рикардиньо в наказателното поле на Витоша в 54-ата минута. Бразилецът овладя и шутира, но ударът му бе блокиран.

Цунами изведе Уелтон зад гърба на отбраната на Витоша. Бразилецът прехвърли стража на Витоша с елегантно докосване, след което чукна топката с глава в мрежата, за да удвои аванса на Левски в 66-ата минута.

Най-чистото положение пред вратата на „сините“ се откри пред Кристиян Димитров в 68-ата минута, когато той бе изведен сам срещу Иван Андонов и шутира, но младият страж на Левски се намеси и отрази.

Ивелин Попов проби през средата и подаде надясно за Роналдо, който прати топката в наказателното поле, където в опита си да изчисти топката Слави Паскалев засече топката в собствената си врата в 73-ата минута.

Цунами центрира за Рикардиньо в 76-ата минута. Нападателят на Левски овладя топката прехвърли стража на Витоша, а Ивелин Попов навлезе в наказателното поле на гостите от втора позиция и чукна топката във вратата, за да реализира четвъртия гол за „сините“.

Левски – Витоша 4:0
1:0 Рикардиньо 45′ (д.)
2:0 Уелтон 66′
3:0 Слави Паскалев 73′ (аг.)
4:0 Ивелин Попов 76′