Марица шокира Левски в контрола на „Герена“

Втородивизионният Марица Пловдив изненадващо успя да победи Левски с 2:1 в приятелски мач на терен №2 на стадион „Георги Аспарухов“. Второто полувреме на двубоя бе съпътствано от пороен дъжд. Трябва да се отбележи, че Станимир Стоилов заложи на много футболисти от втория отбор.

Пловдивчани излязоха напред в резултата в 63-ата минута, когато точен бе влезлият от резервната скамейка Соломон Моузес. Само пет минути по-късно Марин Петков изравни след разбъркване при ъглов удар. Марица отново излезе напред в резултата в 86-ата минута, когато Олджай Алиев наказа грешка на Георги Коричков.

За Левски това бе втората от три контроли в рамките на три дни. Утре (4 април) „сините“ приемат Витоша Бистрица от 14:00ч.

Началният четвърт час на срещата не предложи нищо интересно пред двете врати. В 15-ата минута Джавад Ел Джемили проби отляво и се свлече в наказателното поле на Марица, но получи жълт картон за симулация.

Две минути по-късно испанецът с марокански корени получи пас на дясното крило и проби добре, нанесе удар в близкия ъгъл, но Петър Начев изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

В 23-ата минута Дейвид Михалев напредна добре отдясно, пусна към Антоан Стоянов, който стреля от движение и уцели левия страничен стълб на вратата на Марица.

Шест минути по-късно Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Секунди след това Дейвид Михалев центрира добре към Александър Божилов, който нанесе удар с глава, който мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 34-ата минута Антоан Стоянов нанесе точен удар от около 20 метра, но слаб и право в ръцете на вратаря Начев.

Две минути след това Филип Кръстев сбърка в средата на терена и Марица организира бърза контраатака, след която Валери Домовчийски бе изведен сам срещу Пламен Андреев, но младият страж на „сините“ добре затвори ъгъла и предотврати гол във вратата си.

В 39-ата минута Патрик-Габриел Галчев пусна към Борислав Рупанов, който бе на отлична позиция, но току преди да нанесе удар топката му бе избита от Матрин Газиев, а след двоен рикошет се стигна до удар от вратата.

С това се и изчерпаха всички интересни положения през първата част.

Първото добро положение за втората част се откри пред гостите от Пловдив. Георги Трифонов центрира отдясно към Айкут Янъков, а той стреля с глава, но встрани от вратата на Иван Андонов.

В 59-ата минута Ел Джемили центрира добре от ъглов удар, Антоан Стоянов засече с глава, но футболист на гостите изчисти от голлинията.

Четири минути по-късно Марица изненадващо излезе напред в резултата. Соломон Моузес получи подаване отляво в наказателното поле и нанесе мощен удар в близкия ъгъл, като не остави шансове за реакция на Иван Андонов.

Левски изравни резултата едва пет минути, след като доупсна изоставане. След центриране от ъглов удар двама футболисти в синьо стреляха с глава, но бяха спрени от вратаря на гостите, който обаче нямаше шанс за реакция при добавката на Марин Петков, който се разписа на празна врата.

Четвърт час преди края на редовното време Преслав Бачев проби през центъра и стреля от дистанция, но бе блокиран и се стигна до корнер за Левски.

Последвалото центриране се озова точно на главата на Марин Петков, който безпроблемно я вкара, но попадението не бе признато, тъй като при подаването топката излезе в аут.

В 86-ата минута Марица вкара второ попадение. Георги Коричков допусна грешка, която изведе Олджай Алиев сам срещу Иван Андонов и футболистът в жълт екип не сгреши – 1:2.

В 89-ата минута Марин Петков опита да изравни резултата с удар от дистанция към далечния десен ъгъл, но не уцели вратата.