Левски надви Ботев (Враца) в контрола на „Герена“

Левски победи Ботев Враца с 2:0 в приятелски мач на стадион „Георги Аспарухов“. Двубоят вървеше към равенство, но „сините“ успяха да си осигурят успеха с две попадения в рамките на две минути. В 79-ата минута точен бе Асен Чандъров, а в 81-ата Кристиан Димитров.

Това бе първата от три контроли, които ще изиграят левскарите в рамките на пет дни. В понеделник възпитаниците на Станимир Стоилов срещат Марица Пловдив, а във вторник – Витоша Бистрица. И тези два мача също ще се играят на „Герена“ и отново са с начален час 14:00ч.

Патрик-Габриел Галчев отправи първия точен удар в мача в петата минута след началото му. Десният бек на „сините“ получи пас от Асен Чандъров и шутира от около 20-ина метра, но право в ръцете на Федерико Бариос.

Бариос сериозно притесни своите съотборници в 13-ата минута, когато допусна груба грешка, пресиран от Рикардиньо, топката стигна до Роналдо, но колумбийският вратар поправи неточността си и улови преди да се стигне до удар към вратата му.

Левски стигна до най-доброто положение от началото на срещата в 19-ата минута. След центриране от ъглов удар Андриан Краев свали с глава към Асен Чандъров, който нанесе изстрел от близка дистанция, но в аут.

Ботев Враца отговори в ответната атака. Марко Мажуга получи центриране отляво и с глава нанесе удар, който бе уловен с лекота от Николай Михайлов.

В 23-ата минута Михайлов се справи и с удар на Браян Мендоса, който доведе от корнер, а от него не последва нищо интересно.

Пет минути по-късно Андриан Краев пробва късмета си от далечна дистанция, но прати топката встрани от врачанската врата.

В 31-ата минута Ботев Враца стигна до най-добрата си ситуация в мача. Мартин Кавдански направи страхотен индивидуален пробив, озова се очи в очи с Ники Михайлов, но не успя да уцели вратата на Левски.

Десет минути по-късно Роналдо проби отдясно и пусна прострелно центриране към Рикардиньо, но на пътя на топката застана Диего Фераресо, който не бе далеч от това да си отбележи автогол.

В последното игрово действие за първата част Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно, като подаването му се превърна в удар и за малко да навести мрежата на Ботев, но излезе в аут.

В 51-ата минута Галчев, вече минал отляво на отбраната, проби опасно през центъра и стигнал до дъгата на наказателното поле, нанесе силен удар, но много високо над вратата. Секунди след това и Андриан Краев шутира много неточно.

В 56-ата минута при центриране от корнер Кристиан Димитров и Мартин Кавдански сблъскаха главите си, като играта бе спряна за кратко, за да им се окаже медицинска помощ. И с двамата всичко бе наред.

Девет минути след това Жереми Петрис проби много добре отдясно и пусна към Ивелин Попов, който чакаше топката около точката на дузпата, за да нанесе удар, който обаче бе блокиран от… Рикардиньо.

В 66-ата минута Рикардиньо прати топката в мрежата на Ботев Враца, след като с глава засече в мрежата на Красимир Костов, но бе отсъдено нарушение на бразилеца и попадението не бе зачетено.

Седем минути след това Ивелин Попов овладя топката и нанесе много нестандартен удар от въздуха, който бе много опасен, но Красимир Костов се намеси и изби в корнер. При последвалото центриране Асен Чандъров засече с глава, но стреля в аут.

След неразбирателство в защитата на Ботев Враца в 75-ата минута топката се озова в краката на Рикардиньо, който стреля към близкия ъгъл, но уцели мрежата от външната страна.

Четири минути по-късно Левски все пак излезе напред в резултата. Асен Чандъров получи подаване от Ивелин Попов и със силен удар в близкия ъгъл не остави никакви шансове на Красимир Костов.

В 81-ата минута „сините“ си решиха всичко. След разбъркване при ъглов удар Кристиян Йовов свали с глава за Кристиан Димитров, който отправи много мощен удар в близкия ляв ъгъл и Костов отново бе безпомощен.