Срам и позор! Унгария разби родните национали в Будапеща

България допусна втора поредна загуба в евроквалификациите за шампионата на Стария континент, падайки от Унгария с 0:3 на „Пушкаш Арена“.

Балинт Вечей даде аванс на „маджарите“ още в седмата минута, а в 26-ата Доминик Собослай удвои от пряк свободен удар. Пет минути преди края на първата част Мартин Адам се разписа за 3:0.

„Лъвовете“ загубиха първата си среща с 0:1 от Черна гора, а за унгарците това е първи мач от квалификациите. Възпитаниците на Марко Роси победиха Естония с 1:0 в приятелски мач преди дни.

Двубоят започна с домакински натиск от страна на „маджарите“, но без нищо опасно за Даниел Наумов.

Първата опасност се превърна в гол. В 7-ата минута защитата ни проспа рейд на Собослай завършил с пас към Роланд Салай – неговият изстрел бе отразен от Наумов, но при добавката Балинт Вечей прати топката в опразнената врата.

В 13-ата минута Наумов успя да избие в корнер изстрел от дистанция на Мартин Адам. Две минути по-късно Наумов излезе, за да скъси ъгъла, за да не позволи на Бола да отправи опасен изстрел.

В 19-ата минута топката стигна до Никола Илиев, който обаче не успя добре да отиграе и изстрелът му бе слаб, което позволи на Дибуш да улови.

Две минути след това Собослай пусна пас с пета към Бола, който обаче стреля неточно.

В 26-ата минута Собослай стреля от пряк свободен удар фронтално на вратата и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Наумов.

В 40-ата минута преднината на Унгария стана класическа. Валентин Антов се опита да пресече пас на Собослай към Бола, но вместо това я даде на Мартин Адам, който накара Наумов за трети път да вади топката от вратата си.

След почивката Кръстаич направи три промени. Георги Русев се появи от пейката на мястото на Спас Делев, Християн Петров влезе вместо Ивайло Марков, а Филип Кръстев замени Янис Карабельов.

Още в първите секунди на втората част Собослай стреля мощно от над 20 метра, а Наумов успя с една ръка да избие в корнер. В 53-ата минута Илия Груев намери Десподов с дълъг пас, но крилото на Лудогорец не успя да овладее добре на гърди, за което му попречи и Керкез.

В 55-ата минута Десподов се строполи на земята явно вследствие на мускулно разтежение и бе принудително заменен от Радослав Кирилов.

В 58-ата минута Даниел Наумов направи шестото си спасяване в двубоя след изстрел на Роланд Салай.

В 63-ата минута Йоан Стоянов проби добре в наказателното поле, след рикошет топката стигна Русев, който стреля, но не намери целта. Нов рикошет прати топката в краката на Никола Илиев, но Дибуш изби в корнер, след изпълнението на ъгловия удар Русев стреля от воле, но стражът на Унгария отново спаси.

В следващите минути „лъвовете“ опитаха да се настанят в половината на съперника, но безуспешно.

В 77-ата минута Собослай центрира от свободен удар, а Наумов с лекота улови преди някой от унгарците да успее да играе с топката.

В 89-ата минута Даниел Наумов напусна грешна вратата си, което можеше да доведе до гол, но Антов успя да изчисти от голлинията.