Григор стартира с обрат над германец в Маями

Поставеният под номер 21 на турнира в Маями Григор Димитров демонстрира характер и осъществи обрат – 4:6, 7:6(5), 6:4 срещу германеца Ян-Ленард Щруф.

Двубоят помежду им продължи 2:32 часа. По този начин българинът се класира за третия кръг, където ще се изправи срещу Яник Синер.

Григор Димитров започна много добре мача, като спечели убедително първия си сервис-гейм.

Двамата си разменяха подаванията до петия гейм, когато Ян-Ленард Щруф направи сериозния пробив в първия сет.

Григор изпусна първата си възможност да затвори подаването, а след това пред германеца се откри такава за пробив, от която той се възползва и поведе с 3:2.

Щруф се забърка в неприятности в шестия гейм, когато Димитров имаше три възможности да върне веднага пробива, но ги пропиля и трите. Германският тенисист успя да се измъкне от затрудненото положение и да затвърди пробива, с което поведе с 4:2 гейма.

При 5:4 Ян-Ленард Щруф сервира за спечелването на първия сет. Димитров имаше последна възможност да се върне в сета, но пропиля още две възможности за пробив, след което германецът затвори сета с 6:4 още при първия си сетбол.

Във втория сет двамата тенисисти бяха доста убедителни при подаванията си и не допускаха колебания.

Григор Димитров първи стигна до възможности за пробив в четвъртия гейм, но българинът не се възползва от нито една от двете, които се откриха пред него.

В единадесетия гейм пред Щруф имаше брейкпойнт, но Димитров запази концентрация и поведе с 6:5, след което се стигна до тайбрек при 6:6.

В тайбрека Щруф отново направи първия мини брейк, за да поведе с 3:2. Българинът успя да дочака своята възможност да върне пробива при дълго разиграване в седмата точка, която бе на негово сметка и намали изоставането си на 3:4.

Последва двойна грешка от страна на Гришо и германецът поведе с 5:3 точки в тайбрека. Димитров намали пасива си за 4:5, а след отлично разиграване от негова страна резултатът бе изравнен за 5:5. Българинът се представи изумително в решаващия момент в тайбрека, за да направи нов минипробив и да поведе с 6:5.

Ян-Ленард Щруф не издържа, изкарвайки топката аут с непредизвикана грешка и Димитров изравни резултата в сетовете след 7:5 точки в тайбрека на втория.

Григор Димитров направи решителна крачка към победата в средата на третия сет. Двамата спечелиха подаванията си в първите четири гейма.

В петия българинът осъществи най-накрая първия пробив от своя страна в мача. Пред Григор се откриха нови три брейкпойнта, като третият бе реализиран с чудесен прехвърлящ удар, след като атаката на мрежата на Ян-Ленард Щруф се оказа неуспешна.

Гришо се забърка в неприятности в шестия гейм, когато се наложи да отразява точка за пробив. Все пак Димитров с добър сервис успя да ликвидира тази опасност, а след това със стабилна игра да затвърди пробива и да поведе с 4:2.

Последва бърз гейм за Щруф, който намали своето изоставане на 3:4. Григор Димитров не допусна никакво отпускане до края на мача и затвори мача с 6:4 в третия сет. В последния гейм българинът бе безкомпромисен и го спечели на 0.

В третия кръг съперник на Димитров ще бъде Яник Синер. Италианецът се справи бързо със сърбина Ласло Джере – 6:4, 6:2 за по-малко от час и половина.