Нищо ново! България започна евроквалификациите със загуба от Черна гора

България започна евроквалификациите със загуба още в първия двубой, падайки от Черна гора с 0:1 в Разград. Единственото попадение в срещата отбеляза Никола Кръстович в 70-ата минута.

Момчетата на Младен Кръстаич владееха повече топката, но завършиха двубоя само с два точни удара, докато черногорците отправиха шест такива.

В следващия си двубой „лъвовете“ гостуват на Унгария в понеделник, 27 март.

Срещата започна без опасности пред двете врати, а „лъвовете“ владееха повече топката. В 14-ата минута Илия Груев подаде към Илиан Илиев, а той намери в коридор Кирил Десподов, но изстрелът на Футболист №1 на България от малък ъгъл бе лесно уловен от Милан Миятович.

Черна гора отговори с удар на Сеад Хакшабанович, с който и Даниел Наумов не се затрудни. В 23-ата минута Кирил Десподов навлезе в наказателното поле, където се строполи на земята, но нарушение за наказателен удар нямаше.

В 27-ата минута Десподов отне топката, но реши да не действа сам, а да подаде на Илия Груев, чийто удар обаче бе отразен с крак от Миятович.

Момчетата на Младен Кръстаич продължиха да владеят повече топката, но без да успеят да затруднят Миятович.

В 42-ата минута Хакшабанович отправи изстрел, а топката се отклони във Валентин Антов, но за щастие на българския бранител мина покрай вратата на Наумов. Секунди след това Савич засече топката с глава след центриране от корнер, но Наумов блесна с блестящо спасяване.

В добавеното време на първата част Марушич изкочи на добра позиция, но Наумов излезе напред и попречи на футболиста на Черна гора да нанесе точен удар. Две минути след това Наумов отново се намеси решаващо.

След почивката в Черна гора настъпиха две промени. Сеад Хакшабанович излезе, а на негово място се появи Владимир Йовович. Стеван Йоветич пък замени Марко Бакич.

В 51-ата минута Десподов получи добро подаване от Спас Делев, но стреля над вратата на Миятович. В 58-ата минута на местата на Християн Петров и Илиан Илиев се появиха Янис Карабельов и Никола Илиев.

В 70-ата минута Черна гора поведе в резултата. След двойно подаване между Йовович и Йоветич топката стигна до Никола Кръстович, който я прати във вратата, а застаналият на голлинията Петко Христов не успя да предотврати гола.

В 85-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, но право в ръцете на Миятович.

В последната минута на редовното време Кирил Десподов с остро подаване прати топката към Георги Русев, който стреля силно, но Стефан Савич бе на голлинията и изчисти топката.

В четвъртата минута на добавеното време Черна гора тръгна в контраатака, но Осмаич стреля на сантиметри покрай вратата.