Томова отпадна на крачка от основната схема в Маями

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова загуби във финалния кръг на квалификациите на турнира на твърда настилка в Маями с награден фонд от 8,8 милиона щатски долара.

28-годишната Томова отстъпи с 2:6, 3:6 на швейцарката Виктория Голубич само за 57 минути игра.

Томова загуби първите три четири гейма на мача и това не ѝ даде никакви шансове да се бори за спечелването на първия сет. Българката допусна изоставане от 1:3 гейма и във втория, но успя да изравни при 3:3. За съжаление още при следващото си подаване тя допусна нов пробив и в крайна сметка загуби и втория сет с 3:6.

В първия кръг на турнира Голубич ще срещне участващата с „уайлд кард“ американка Хейли Баптист, а при нова победа ще се изправи във втория кръг срещу Луиза Самсонова от Русия.

За Томова остава надеждата, че може да попадне в основната схема като „щастлива губеща“.