Левски шамароса здраво Арда в Кърджали, постигна класическа победа

Левски постигна категоричен успех с 3:0 при визитата си на Арда в Кърджали в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Отличен мач изигра бразилското три в нападение, като Роналдо и Рикардиньо вкараха, Уелтон асистира. Рикардиньо дори спечели дузпа, която Ивелин Попов реализира.

Гостите в жълти екипи взеха аванс още в шестата минута, когато след перфектна бразилска комбинация Уелтон асистира на Роналдо. Рикардиньо вкара още един гол за столичани в 32-ата минута, слагайки крака си на пътя на топката след удар на Ивелин Попов от дистанция. В 49-ата минута Ивелин Попов реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Илия Юруков срещу Рикардиньо.

С успеха Левски се изкачва на четвърто място във временното класиране с актив от 41 точки, на седем зад третия ЦСКА 1948. Арда е осми с 35 пункта, като вече изостава на четири точки от топ 6. Това бе последен мач за двата тима преди паузата за националните отбори, като след нея кърджалийци приемар ЦСКА 1948 за Купата и гостуван на Пирин за първенство, докато Левски посреща Локомотив София на „Герена“.

Левски успя да вкара гол още с първото си добро положение. В шестата минута Уелтон се пребори отлично за топката и намери своя сънародник Роналдо, който макар и от не най-лесната ситуация, засече топката и я прати в мрежата на Анатолий Господинов за 0:1.

Две минути по-късно Арда отговори с удар на Абубакар Тунгара, който обаче премина встрани от вратата на Пламен Андреев.

Левски стигна до златна възможност за втори гол в 20-ата минута, когато Роналдо достави прекрасно центриране отдясно към Рикардиньо, който се разтегна и успя да нанесе удар, но бе спрян от напречната греда.

В 27-ата Жереми Петрис настигна трудна топка и навлезе в наказателното поле, с елегантен финт преодоля Илия Юруков, комбинира с Рикардиньо, но бразилецът не стигна до удар, тъй като топката му бе отнета и изчистена. Тя обаче падна на крака на Андриан Краев, който изстреля истински снаряд, но остана на сантиметри от един от най-красивите голове през сезона.

Левски все пак стигна до втори гол, макар и с доза късмет. Ивелин Попов стреля от дистанция, Рикардиньо протегна крака си и отклони неспасяемо в мрежата на Арда за 0:2.

Домакините опитаха да отговорят минута по-късно с удар по диагнонала от границата на наказателното поле на Радослав Цонев, но бившият играч на Левски бе спрян от Пламен Андреев.

В 40-ата минута Абубакар Тунгара отново опита да вкара, но ударът му бе слаб и по никакъв начин не затрудни Пламен Андреев.

В добавеното време на първата част Левски организира още едно отлично нападение. Ивелин Попов комбинира с Роналдо, който пусна към Рикардиньо, но централният нападател на гостите се размина с топката на около метър от голлинията.

Второто полувреме започна брилятно за гостите от София, които получиха дузпа за нарушение на Илия Юруков срещу Рикардиньо. Ивелин Попов пое отговорност и се нагърби с изпълнението след много неуспешни опити от бялата точка за отбора през сезона, залъга Анатолий Господинов и покачи на 3:0 в полза на Левски след 49 минути игра.

Уелтон стреля от добра позиция само две минути по-късно, но слабо и право в ръцете на Анатолий Господинов.

В 60-ата минута Абубакар Тунгара пусна към Ел Мами Тетах, който остана очи в очи с Пламен Андреев, който прекрасно излезе, скъси ъгъла и не позволи на крилото на Арда да вкара. Страничният съдия вдигна флагчето си за засада, но такава нямаше и ако топката бе влязла в мрежата, резултатът щеше да бъде намален, което прави намесата на Андреев още по-важна.

В 67-ата минута Радослав Цонев нанесе плътен удар от фал от далечна дистанция, но Пламен Андреев бе на мястото си и изби в корнер. При последвалото изпълнение младият вратар на Левски се сблъска с Умар Сако и почувства болка в лявата ръка, но даде сигнал, че може да продължи участието си в срещата.

Пет минути по-късно Рикардиньо проби отдясно и намери Филип Кръстев, който върна за Джавад Ел Джемили, а испанецът нанесе удар, който обаче бе блокиран.

В 83-ата минута Жереми Петрис пусна великолепен извеждащ пас за Уелтон, който нанесе силен удар от точката за дузпата, но право в Анатолий Господинов.

В добавеното време на срещата Ноа Сонко Судберг си изкара жълт картон, който бе пети за него и така ще пропусне двубоя срещу Локомотив София, но ще е на разположение на Станимир Стоилов за дербито с ЦСКА.