ЦСКА 1948 удари Берое в Стара Загора, Чочев с нов гол

ЦСКА 1948 победи Берое с 3:1 като гост в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига и така се завърна на победния път в българския шампионат, постигайки първа победа във визита на старозагорци.

Гостите поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато Ивайло Чочев вкара с глава своя гол №17, след като засече центриране от ъглов удар на Педриньо. Осмицата на ЦСКА 1948 бе в основата и на втория гол за своя тим, след като в 35-ата минута центрира от ъглов удар, Евгений Сердюк продължи топката в наказателното поле към Елитон, който я засече в мрежата. Минута по-късно Берое се върна в мача, след като Спас Георгиев центрира отдясно и Вини Трибуле с глава вкара гол. В 79-ата минута Густаво Каскардо бе изгонен с втори жълт картон за влизане срещу Чочев. Четири минути преди края на редовното време Георги Русев бе изведен зад защитата на Берое и вкара трети гол за своя тим.

С този успех хората на Тодор Янчев събраха 48 точки на 3-ото място във временното класиране на българския футболен елит, където Берое е 13-и с 21 точки на сметката си.

Двубоят в Стара Загора започна с ниско темпо, като гостите взеха инициативата и владееха топката в по-дълги етапи от време.

Десет минути след началото на двубоя Педриньо центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Иван Караджов. В наказателното поле Ивайло Чочев надскочи Вини Трибуле и с глава прати топката в мрежата, отбелязвайки своя гол №17 от началото на сезона.

Домакините опитаха да изнесат играта в половината на гостите в търсене на изравнително попадение. В 17-ата минута Спас Георгиев се засуети преди да стреля и топката му бе избита.

В 25-ата минута Вини Трибуле изнесе добре топката и подаде надясно към Спас Георгиев, чийто удар по диагонала профуча вдясно от вратата на Даниел Наумов.

Капитанът на гостите трябваше да се намесва след половин час игра, когато Клайдер Машедо пробва мерника си с удар от около 22-23 метра.

Десет минути преди края на редовното време ЦСКА 1948 удвои! Педриньо центрира от корнер вляво от вратата на домакините. На близката греда Евгений Сердюк продължи топката с глава. Тя стигна до Елитон, който протегна крак и я вкара във вратата – 2:0!

Този аванс от две попадения за тима на Тодор Янчев просъществува едва минута, тъй като Берое бързо върна гола. В 36-ата минута топката стигна до Спас Георгиев на дясното крило. Той центрира прецизно в наказателното поле, където Вини Трибуле надскочи бранител на „червените“ и с глава порази вратата на Наумов.

В края на първата част възпитаниците на Николай Киров опитаха да притиснат своя съперник, възползвайки се от инерцията след гола на Трибуле, но защитата в червено-бяло се справяха добре и резултатът остана непроменен до края на полувремето.

На почивката двамата треньори прибегнаха до две смени в съставите си. За Берое в игра се появиха Педро Енрике и Калоян Кръстев на местата на Зария Ламбулич и Тонислав Йорданов. Тодор Янчев извади Стив Фуртадо, за да го замени с Ангел Лясков, Бирсент Карагарен бе заменен от Георги Русев.

Второто полувреме започна с по-добра игра на Берое, като домакините не искаха да се примирят с резултата от първата част. В 53-ата минута Божидар Пенчев получи топката в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите спаси.

В 68-ата минута Георги Русев се измъкна от опеката на защитник на Берое и нахлу в наказателното поле, но ъгълът за удар бе малък и той опита да подаде към Евгений Сердюк, но Караджов пресече паса. Минута по-късно украинецът се измъкна от Педро Енрике, но ударът му мина вляво от вратата на Берое.

Двадесет минути преди края на редовното време едно остро центриране на Георгиев можеше да изненада защитата на ЦСКА 1948, но Трибуле пропусна. Секунди след това Наумов отрази удар от границата на наказателното поле на Макс Челич.

Ситуацията за заралии се влоши в 79-ата минута, когато Густаво каскардо влезе остро в краката на Ивайло Чочев и съдията Георги Гинчев му показа жълт картон, който бе втори за бранителя и така Берое остана в намален състав.

Пет минути преди края на редовното време Радослав Кирилов се освободи от футболист на старозагорци и се измъкна сам срещу Караджов вдясно от вратата му, но стражът на Берое спаси.

В 86-ата минута обаче гостите преодоляха капитана на Берое, след като Георги Русев бе изведен зад защитата. Той нахлу в наказателното поле и с добре насочен удар прати топката в мрежата.

В продължението на мача шут на Ради Кирилов бе спасен майсторски от Иван Караджов. До края на срещата до повече опасни положение не се стигна и така тимът на Тодор Янчев ликуваше с победата.

В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори Берое гостува във Варна на Спартак в неделя, 9 април. ЦСКА 1948 пък гостува на Арда за Купата на България в сряда 5 април, докато в шампионата на „червените“ им предстои гостуване на Ботев Пловдив в понеделник, 10 април.