Във VAR драма: Локо (Сф) би Славия в дербито

Локомотив София победи Славия с 1:0 у дома в малкото столично дерби от 24-ия кръг на efbet Лига. В 50-ата минута Тони Тасев вкара гол за Славия, който не бе признат заради нарушение при изграждането на нападението.

Секунди по-късно Локомотив София взе аванс, след като Карлос Франса оползотвори асистенция на Юлиан Ненов.

С успеха Локомотив остава девети във временното класиране с 34 точки, но вече се доближи сериозно до борещите се за Европа. Славия е шести с четири пункта повече. Това бе последен мач преди паузата за двата тима, които след малко повече от две седмици ще си дадат нова среща в „Надежда“, но в мач за Купата.

Първият добър шанс в мача бе на сметката на Славия. Още в четвъртата минута Емил Стоев получи извеждащо подаване по дясното крило и пусна към Тони Тасев, който стреля от добра позиция, но не уцели вратата.

Минута по-късно Галин Иванов шутира от дистанция, но право в ръцете на Бубакар Гайе.

Славия продължи да е по-активният отбор на терена и в шестата минута Тони Тасев пробва мерника си от разстояние, а Гайе отново се намеси.

Домакините стигнаха до добро положение в 11-ата минута. След грешка на Ертан Томбак топката стигна до Мартин Райнов, който стреля, но Светослав Вуцов спаси.

В 22-ата минута Станислав Костов бе изпуснат от „бялата“ защита и стреля към близкия ляв ъгъл на вратата на Вуцов, но младият вратар с крак изби в корнер.

Пет минути по-късно Красимир Милошев центрира коварно от ъглов удар, като подаването му се превърна в удар, който срещна напречната греда на вратата на Светослав Вуцов.

В 42-ата минута Емил Виячки скочи най-високо при ъглов удар и стреля с глава, но в аут. При сблъсъка със защитник на домакините Виячки получи удар в глава, а медицинските лица влязоха да му окажат помощ, но нямаше нищо сериозно с бранителя.

Две минути след това Емил Стоев намери Галин Иванов на точката за дузпата, но капитанът на Славия стреля слабо в ръцете на Бубакар Гайе.

В 51-ата минута Владимир Николов отне топката от Марио Петков в средата на терена, тя стигна до Тони Тасев, който направи изключителен рейд и с прецизен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Бубакар Гайе. Попадението обаче не бе признато заради нарушение на Николов срещу Петков.

Секунди по-късно Локомотив се възползва от създалата се ситуация и излезе напред в резултата. Юлиан Ненов проби по дясното крило и центрира, Станислав Костов отклони към Карлос Франса, който бе абсолютно забравен от защитата на „белите“ и прати топката в мрежата на Светослав Вуцов за 1:0.

Славия пробва да изравни в 58-ата минута. Тони Тасев получи топката по десния фланг, навлезе към средата и шутира от дистанция, но Гайе изби в корнер.

Славия огранизира много добра атака в 66-ата минута. Тони Тасев взаимодейства с Людовик Соарес, той върна към Емил Стоев, чийто удар премина встрани от вратата.

Заради димка от феновете на Локомотив, блокираща една от камерите на ВАР за засадата, двубоят бе прекъснат за няколко минути.

В 84-ата минута Галин Иванов получи топката на стрелкова позиция, но Бабакар Гайе изби, а добавката на Емил Стоев излезе в аут.

Любопитен момент се случи в 87-ата минута, когато Ивайло Найденов и Бруно Франко не изпълниха правилата за смяна, вследствие на което Найденов получи жълти картони.