Силен старт, слаб финал, контузия и отпадане за Гришо в Индиън Уелс

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби австралиеца Джейсън Къблър в първия си мач на Мастърса в Индиън Уелс.

При резултат 6:2, 6:7(5), 0:3 след за 1 час и 51 минути Гришо бе принуден да се откаже поради контузия. На 1/64-финал Къблър ще срещне победителя от американския сблъсък между Франсис Тиаго и Маркос Гирон.

Българинът бе категоричен в първия сет, като стигна до пробив в самото начало и бързо поведе с 3:0. Макар да имаше трудности при следващите си две подавания, Григор не допусна брейка да му бъде върнат, макар и при двата сервис-гейма да изоставаше с 15:40.

В осмия гейм Къблър поведе с 40:0, но допусна двойна грешка, която сериозно го разколеба, Гришо се възползва и затвори сета при 6:2.

Вторият сет бе доста по-оспорван, като двамата така и не бъркаха при подаванията си. Най-дълъг бе втория гейм, когато Къблър сервираше, а Димитров стигна до брейк пойнт, който бе неутрализиран. Двамата си размениха по един гейм на 0 и резултатът стана 2:2.

Нов гейм на 0 за 3:3 и същото упражнение за 4:5. Безпогрешната серия на двамата продължи и резултатът стана 5:5. Гришо поведе с 6:5 след трети гейм на 0.

Австралиецът върна жеста на Димитров и се стигна до тайбрек. В него българската ракета не започна убедително и допусна изоставане от 0:3, но се върна и изравни – 4:4.

В третия сет Къблър стигна до бърз пробив във втория гейм, а след това и поведе с 3:0. За съжаление, с това дойде и краят на мача, тъй като Гришо се контузи и напусна корта преждевременно.