Левски набира скорост, справи се и с Ботев (Враца)

Левски изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в efbet Лига и победи Ботев Враца с 2:0 в среща от 23-ия кръг на стадион „Георги Аспарухов“. Особено добро бе представянето на „сините“ през първата част, когато реализираха и двете попадение, а освен това, пропуснаха и дузпа. През второто полувреме футболистите на Станимир Стоилов намалиха темпото значително, но задържаха преднината си, като имаха няколко добри ситуации, при които можеха да я увеличат.

Още в петата минута на двубоя „сините“ имаха златен шанс да поведат, но Андриан Краев пропусна дузпа, като дори не уцели вратата на Красимир Костов. Уелтон изведе домакините напред в резултата след 25 минути игра, когато елегантно промуши топката покрай Костов. С дебютното си попадение с екипа на Левски Жереми Петрис удвои аванса на столичани в 40-ата минута.

С победата Левски се изкачва на четвъртото място във временното класиране с актив от 38 точки, колкото има и Локомотив Пловдив. „Смърфовете“ са с мач по-малко, който е в понеделник срещу Берое. Ботев Враца е 12-и с 20 точки. В следващия кръг Левски гостува на Арда в Кърджали, докато врачани гостуват на шампиона Лудогорец.

Още в първата минута Левски стигна до добро положение. Филип Кръстев центрира от ъглов удар към Ивелин Попов, който стреля с глава, а топката срещна ръката на Жан-Пиер да Силва. След близо триминутно преразглеждане с ВАР Драгормир Драганов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Андриан Краев, който стреля встрани от вратата на Красимир Костов, а проблемите на „сините“ с 11-метровите наказателни удари продължи.

В 10-ата минута Чавдар Ивайлов намери Марко Мажуга, който се освободи от упеката на Ноа Сонко Сундберг и нанесе удар, но твърде слаб и право в ръцете на Пламен Андреев.

Три минути по-късно Ивелин Попов отправи много хубав удар от далечна дистанция, но топката рикошира в Антонио Георгиев и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

Домакините продължиха с опитите от дистанция, като в 16-ата минута Филип Кръстев шутира от над 25 метра, нов рикошет и нов корнер за Левски. Стигна се до нов корнер, а след изпълнението му Андриан Краев стреля с глава, но в аут.

Натискът на „сините“ не спря и в 18-ата минута Роналдо проби много добре отдясно и опита да намери Рикардиньо, но защитник в зелено се намеси и изчисти. Минута по-късно Ивелин Попов нанесе топовен удар от дистанция, Красимир Костов изби в шести ъглов удар за домакините от началото на двубоя.

В 23-ата минута Жан-Пиер да Силва, който вече имаше жълт картон извърши нарушение срещу Роналдо на около 25 метра от вратата на Красимир Костов. Ивелин Попов стреля, но в аут.

Логичното се случи в 25-ата минута и Левски излезе напред в резултата. Мирослав Маринов сгреши при изнасянето на топката и Цунами му отне, комбинира с Андриан Краев, а той с едно докосване намери Уелтон, който с елегантен удар по земя в далечния ляв ъгъл матира Краси Костов за 1:0.

Само две минути по-късно Уелтон продължи със силната си игра по лявото крило и след като отне топката, напредна елиминира няколко противникови футболисти с типичните си финтове и стреля към далечния ъгъл, но малко над напречната греда.

В 40-ата минута Левски удвои аванса си след изключително красив гол. Жереми Петрис започна атака отдясно, комбинира с Роналдо, който продължи с едно за Рикардиньо, той моментално изведе Петрис на стрелкова позиция, а френският десен бек с мощен удар в далечния ъгъл откри головата си сметка със синия екип.

Левски изпрати може би най-силното си полувреме от началото на сезона, изпращайки първата част с 16 удара по посока вратата на Ботев Враца, като четири от тях бяха точни, а два влязоха и след 45 минути резултатът бе 2:0.

В 52-ата минута на мача Левски стигна до първото си добро положение за втората част. Роналдо получи топката вдясно в наказателното и стреля в близкия ъгъл, но Красимир Костов изби в корнер.

Три минути по-късно Петко Ганев стъпи накриво и загуби топката в опасна зона, като по този начин остави Уелтон сам срещу Красимир Костов и опита да го прехвърли, но вратарят на гостите внимаваше и предотврати трети гол във вратата си.

В 67-ата минута Цунами дублира Уелтон, който пусна към левия бек, той центрира прецизно към Ивелин Попов, а опитният полузащитник стреля с глава, но Красимир Костов отново успя да се справи.

Четвърт час преди края на редовното време Левски получи поредна възможност за гол, Роналдо се озова на стрелкова позиция, но за пореден път Красимир Костов се намеси подобаващо и изби с десния си крак.

В 80-ата минута Ботев Враца най-сетне създаде нещо по-интересно пред вратата на Пламен Андреев като Лукас Брамбила стреля от дистанция, а след рикошет в тялото на Андриан Краев Пламен Андреев улови топката без затруднения.