Арда надви Спартак (Варна), положението при „соколите“ става все по-тежко

Арда победи с 2:0 Спартак Варна в последния двубой от 22-ия кръг на efbet Лига и завърза още повече битката между Локомотив Пловдив, Черно море, Славия, Левски и тима от Кърджали.

Ако някой измежду Лудогорец, ЦСКА или ЦСКА 1948 спечели Купата, то четвъртото място ще даде право на бараж срещу седмия за място в евротурнирите. Четвърти в момента е Локо Пд с 39 точки. Черно море има 36, а Славия, Левски и Арда имат по 35. Спартак пък остава последен с 12 точки.

В следващия кръг Арда гостува на Славия, а Спартак приема Локомотив София.

Мачът започна в спокойно темпо, като двамата вратари нямаха работа в началните минути. Арда владееше повече топката, но без да стигне до кой знае колко опасна ситуация.

В 25-ата минута Лирой Микелс стреля от пряк свободен удар, но право в стената от играчи.

В края на първата част Георги Кабаков отиде лично да прегледа с ВАР дали трябва да бъде даден червен картон на Александър Цветков и след бърза проверка изгони халфа с директен червен картон.
В началото на втората част Станислав Иванов центрира остро в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник, който да успее да засече топката.

Първият точен изстрел в срещата дойде след удар с десния крак на Станислав Иванов в 49-ата минута.

В 53-ата минута Белоусов сбърка и подари топката на Иван Коконов, който центрира към Иванов, а бившият футболист на Чикаго Файър матира Фигейредо за 1:0.

В 63-ата минута Пламен Димов успя да блокира удар на Абубакар Тунгара. Натискът на Арда продължи – в 66-ата минута Александър Георгиев проби отдясно и пусна по земя, но Тунгара не успя да стигне навреме до топката.

В 77-ата минута Александър Георгиев пусна остър пас в наказателното поле, който предизвика разбъркване, но в крайна сметка нито един играч на Арда не успя да нанесе удар, а Пламен Димов успя да изчисти.

В 81-ата минута Румен Руменов опита изстрел от дистанция, но доста неточно.

В 86-ата минута Светослав Ковачев пусна успореден на голлинията пас, а непокритият Иван Тилев засече топката във вратата на Фигейредо.