10 от Ботев (Пд) матираха Черно море на „Тича“

Ботев постигна страхотен успех с 2:1 над Черно море. Двубоят се игра на стадион „Тича“ във Варна.

Двата тима направиха прекрасен за наблюдаване мач, изпълнен с много положения. С феноменални изяви се отчете Хидайет Ханкич.

Още в 7-ата минута Красиан Колев получи пред наказателното поле и с техничен удар простреля Дюлгеров за 1:0.

Още в 18-ата минута с голяма доза късмет домакините изравниха, след като след редица рикошети топката се озова в Сула и той от близка дистанция вкара за 1:1.

В 38-ата минута силен удар на Уме бе избит от вратаря. Минута по-късно Колев центрира от корнер, Генев се извиси над всички и засече с глава, а топката се спря в страничната греда.

В последната минута на първата част Бароан се отчете с фрапантен пропуск, изпускайки на празна врата.

Второто полувреме стартира с ранен гол за Ботев. В 51-ата минута Бароан пусна към Уме, който отлично се пребори с бранител и с добре насочен удар вкара за 2:1.

В 63-ата минута Ннади си изкара много лек втори жълт картон за фаул в центъра на терена. 3 минути по-късно Ханкич отрази удар на Илиев.

В 72-ата минута Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа за „моряците“, но опитният Станислав Тодоров правилно консултира съдията и след намеса на VAR дузпата бе отменена.

Съвсем логично, в последните минути натискът на домакините бе осезаем. В 75-ата минута Ханкич отрази силен удар на Фернандеш.

В 89-ата минута отново вратарят се намеси фантастично, отразявайки шут на Атанасов. Във втората минута на добавеното време удар на Етоо се отклони от напречната греда.

До края на мача „моряците“ на два пъти се отчетоха с феноменални пропуски, с което пловдивчани взеха пълния комплект точки.