За рекордите! ЦСКА 1948 премаза Локо (София) с внушителното 6:0

ЦСКА 1948 разнищи Локомотив София с 6:0 като гост в първия мач от 22-ия кръг на efbet Лига, игран на Националния празник 3 март, и по този начин сложи край на серията си от 4 поредни визити без успех. По този начин тимът на Тодор Янчев постигна най-изразителната си победа в родния футболен елит изобщо.

Радослав Кирилов даде аванс на гостите още във 2-ата минута, когато направи добавка след удар с глава на Евгений Сердюк, след който топката рикошира в гредата.

В 42-ата минута Парвиз Умарбаев се разписа след подаване на Кирилов, като след шута му, топката рикошира в Алан Диас и направи Александър Любенов безпомощен.

Шест минути след началото на второто полувреме Умарбаев центрира от корнер, като в наказателното поле Елитон надскочи Диас и с глава прати топката за трети път в мружата на Александър Любенов.

Евгений Сердюк направи нешата за столичните „железничари“ още по-трагични в 69-ата минута, когато вкара след добавка, преди която Любенов спаси удар на Георги Русев. Шест минути по-късно украинецът вкара втория си гол в мача, след като засече пас по тревата на Русев отдясно.

Шестият гол за тима на Тодор Янчев падна в 88-ата, когато Ивайло Чочев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Алан Диас срещу Георги Русев.

С тази категорична победа „червените“ събраха 45 точки, утвърждавайки се на третото място във временното класиране. Локомотив София пък остава без успех през пролетния дял на шампионата, като се намира на 9-о място с 28 точки. В по-глобален план, тимът на Станислав Генчев няма победа вече 8 поредни мача в първенството.