Левски и Лудогорец врътнаха 0:0 на „Герена“

Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в дербито от 21-вия кръг на efbet Лига.

Домакините влязоха добре в мача, като успяха да установят преса и натиск в началните минути. Първият точен удар дойде в 5-та минута. След блокиран удар на Роналдо столичани спечелиха ъглов удар. Филип Кръстев центрира, а Ноа Сонко Сундберг стреля с глава, но право в ръцете на Серджо Падт.

Разградчани отговориха с хубаво остро центриране на Кирил Десподов от корнер. Няколко футболисти се разминаха с топката. Капитанът на домакините Пламен Андреев внимаваше и успя да улови.

В 17-ата минута Филип Кръстев направи непростима грешка в центъра на терена. „Орлите“ организираха бърза контраатака. Кирил Десподов комбинира с Нонато. Последва удар, който за щастие на домакините беше блокиран.

Две минути по-късно Андриан Краев имаше свободно пространство. Опорният халф пробва плътен шут от средна дистанция. Топката прелетя над напречната греда.

В средата на първото полувреме Филип Кръстев навлезе застрашително в наказателното поле на гостите и стреля. Ударът му се отби от тялото на бранител и излезе в ъглов удар. Разградчани се справиха с центрирането, след което Уелтон стреля, но много неточно.

Половин час след първият съдийски сигнал на Георги Кабаков Уелтон беше изведен с дълго подаване по левия фланг. Бразилецът напредна и намери сънародника си Рикардиньо, чийто удар беше много неточен.

Секунди по-късно Филип Кръстев напредна към наказателното поле и реши да завърши сам. Изстрелът му по земя обаче премина далеч покрай целта.

В 37-ата минута „сините“ организираха много опасна атака, която като по чудо не завърши с удар по посока вратата на Падт. Бразилците в атаката на Левски разиграха чудесно, но Роналдо така и не отправи изстрел от чиста ситуацията. Топката стигна до Цунами, който центрира на далечната греда. Опасността премина, защитата на разградчани се справи.

В 42-рата минута Цунами сбърка и Кирил Десподов открадна топката. Футболист №1 на България за миналата година надбяга защитата на домакините и се озова сам срещу Пламен Андреев. Капитанът на софиянци много добре затвори ъгъла си, а ударът по земя на Десподов по диагонала премина покрай целта.

Минута преди почивката „орлите“ изтърваха огромен шанс. Десподов задържа топката и центрира меко в наказателното поле на Левски. На Игор Тиаго му беше позволено да овладее, да се обърне и да стреля от близко разстояние, но топката премина над вратата. Определено късмет за Левски в случая.

Лудогорец стартира настървено втората част и беше много близо до гол. Първо, разградчани се опитаха да изненадат Андреев от центъра. Якуб Пьотровски изрита топката към вратата на домакините. Вратарят беше достатъчно концентриран, за да не допусне лек гол.

Секунди след „орлите“ като на шега можеха да поведат. Игор Тиаго намери Десподов в наказателното поле. Българският национал опита елегантно да прехвърли Андреев, но прехвърли и вратата.

В 51-вата минута Ивелин Попов проби през центъра и стреля много опасно от дъгата на наказателното поле. Оливие Вердон застана на пътя на топката и я отклони в ъглов удар.

Час игра след началото Спас Делев тръгна на скорост, след което стреля от голяма дистанция – в страни от левия страничен стълб на вратата.

В 65-ата минута Андриан Краев стреля по подобие на Спас Делев. Изходът от ситуацията беше същият – аут.

Малко повече от четвърт час преди края на редовното време най-новото попълнение на Левски Джавад Ел Джемили се появи в игра и направи официален дебют. Той влезе на терена на мястото на Роналдо.