ЦСКА 1948 взе дербито на кръга срещу Арда

ЦСКА 1948 се върна на победния път, надвивайки Арда с минималното 1:0. През цялото време на двубоя в Бистрица имаше силен вятър, който на моменти пречеше доста на футболистите. Единственият гол в срещата бе дело на Елитон, който се разписа в 70-ата минута с глава след центриране от корнер на Георги Русев.

След победата тимът, воден от Тодор Янчев, събра актив от 42 точки на третото място. Арда остава седми с 32.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Локомотив София, а Арда приема у дома Спартак Варна.

В 6-ата минута Илия Юруков опита изстрел от дистанция, но топката рикошира в Елитон и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно.

В 16-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар, въпреки че изпълнението беше добро, топката мина покрай вратата на Даниел Наумов.

В 21-ата минута Анатолий Господинов сбърка и даде топката на Бирсент Карагарен, но след удара му топката рикошира и мина покрай вратата за късмет на стража на гостите.

В 28-ата минута се създаде опасно разбъркване в наказателното поле на Арда, но два последователни изстрела на „червените“ не създадоха опасност за Господинов.

В 31-ата минута Умар Сако стреля коварно по земя от дистанция, но Наумов спаси.

След почивката на мястото на Иван Тилев в игра се появи Иван Коконов.

В 49-ата минута Радослав Цонев центрира от свободен удар, а Алекс Петков с глава засече топката във вратата на Наумов. След проверката с ВАР обаче попадението не бе зачетено заради засада.

В 54-ата минута се разигра идентична ситуация – Цонев центрира, Петков опита да засече, но Наумов се намеси.

В 69-ата минута Топузов навлезе в наказателното поле, но бе спрян от Алекс Петков.

След изпълнението на последвалия корнер обаче ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев центрира, а 195-сантиметровият Елитон засече топката във вратата на Господинов в 70-ата минута.

В 83-ата минута Диков намери Чочев в наказателното поле, но халфът на ЦСКА 1948 се забави с отправянето на удар и в крайна сметка изстрелът му бе блокиран.

В 86-ата минута Реян Даскалов бе изгонен с директен червен картон след преразглеждане с ВАР.

В добавеното време на срещата Илия Юруков стреля силно от дистанция, но топката премина покрай вратата.

ЦСКА 1948 – Арда 1:0
1:0 Елитон 70′