Спартак (Варна) мечтае за спасение след успех над Ботев (Враца)

Благодарение на дебютните попадения на Жооа Марио и Иван Йорданов с екипа на „соколите“ Спартак Варна стигна до важен успех с 2:1 над Ботев Враца в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига.

Тимът, воден от Димитър Димитров-Херо, поведе в резултата в 23-ата минута, когато точен бе Марио, а в 60-ата Йорданов удвои аванса на „соколите“. В 66-ата минута Браян Переа върна един гол за гостите, но момчетата на Дани Моралес не съумяха да стигнат поне до точката.

С трите спечелени точки варненци вече имат актив от 12 на последното място в класирането, но 14-ият и 15-ият- Пирин и Хебър са с по 13 преди двубоите им срещу Черно море и Славия съответно. Септември, който е на 13-о място, е с 16 точки и приема ЦСКА. Ботев Враца пък е 12-и с 19 точки.

В следващия кръг Спартак Вн гостува на Арда, а Ботев Враца приема Славия.

В началните минути на срещата тимът на Спартак опита да приложи домакински натиск, но първата по-сериозна опасност бе чак в 18-ата минута, когато Лерой Микелс стреля извън наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

В 23-ата минута натискът на Спартак даде резултат. Александър Белоусов върна към Жоао Марио, който не остави шанс на Красимир Костов с мощен изстрел.

Малко след попадението Микелс намери Йорданов в половината на Ботев Вр, халфът напредна с топка в крака и отправи изстрел, но той бе неточен.

В 34-ата минута Виктор Митев отправи точен изстрел, който обаче не предизвика трудност за Костов.

В 54-ата минута Клери Сербер пусна добър извеждащ пас към Браян Переа, но таранът на врачани не успя да си поведе добре топката и излезлият напред Фигейредо успя да го спре.

В 60-ата минута „соколите“ вкараха втори гол. Иван Йорданов навлезе в наказателното поле, стреля, топката се удари в ръката на Том Рапнуи, след което защитата на Ботев Вр се разконцентрира, а Йорданов завърши атаката си с гол във вратата на Красимир Костов.

В 66-ата минута врачани намалиха изоставането си. Браян Мендоса пусна към навлизащия на скорост в наказателното поле Браян Переа, който с известна доза късмет прати топката във вратата на Фигейредо за 2:1.

В 80-ата минута влезлият като резерва Момчил Цветанов пробва изстрел извън наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

Спартак Вн – Ботев Вр 2:1

1:0 Жоао Марио 23′, 2:0 Иван Йорданов 60′, 2:1 Браян Переа 66′