ЦСКА надделя с лекота над Ботев (Пловдив)

ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в двубой от 20-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“ пред пълни трибуни и страхотна атмосфера. Точни за армейците бяха Дюкенс Назон (10′, 25′) и Маурисио Гарсес (47′).

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния нападател на ЦСКА и България Петър Жеков, който почина днес на 78 годишна възраст. Футболистите на Саша Илич излязоха с фланелки, на които бе ликът на Жеков и с надпис „Вълшебния стрелец“. На единия ръкав играчите бяха с черна лента, а на другия до края на сезона ще бъде щампована годината на неговото раждане – 1944-а и знака за безкрайността в памет на най-големия голмайстор на тима за всички времена.

През първото полувреме армейците бяха пълни господари на терена и заслужено откриха резултата още в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет продължи с глава центриране от корнер към Дюкенс Назон и за тарана не бе преблем да се разпише с глава за 1:0. Натискът в червено продължи и в 25-ата минута Брадли де Нойер направи страхотен пробив по левия фланг и пусна към Назон, който с бомбен изстрел прати кълбото за втори път в мрежата на Ботев, като преди това топката срещна и напречната греда. В продължението на първата част гостите стигнаха до попадение, дело на Николай Минков, който се възползва от хубаво подаване на Тодор Неделев и от непосредствена близост се разписа за 2:1. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме рециталът на хаитянския звяр Дюкенс Назон продължи и в 47-ата минута нападателят направи страхотна асистенция към Маурисио Гарсес, който останал сам срещу Ханкич го преодоля безпроблемно и се разписа за 3:1. Последва кратко прекъсване на играта, заради дим над терена от хореографията по трибуните, след което темпото леко спадна. В 76-ата минута Назон бе близо до своя хеттрик, но изтрелът му мина встрани от левия страничен стълб. Последва двойна смяна, при която на терена се появиха Браян Морено и Жеферсон Телес на мястото на Линдсет и Назон. Червените продължиха да атакуват и да се забавляват на терена, но до повече голове така и не се стигна и в крайна сметка момчетата на Саша Илич се поздравиха с напълно заслужена победа с 3:1 над Ботев (Пд) и продължават да оглавяват временното  класиране в Първа лига с актив от 50 точки.

Следващият мач на ЦСКА е на 26 февруари (неделя) от 17:15 часа, когато тимът ни гостува на Септември. Мачът ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“.