Левски с класика срещу Струмска слава в контрола

Левски победи втородизивионния Струмска слава с 3:0 на терен №2 на стадион „Георги Аспарухов“ в приятелски мач. За домакините се разписаха Андриан Краев от дузпа и Марин Петков, Калоян Стрински.

„Сините“ поведоха в 45-ата минута след точно изпълнена дузпа от празнуващия 24-и рожден ден Андриан Краев. Четири минути след началото на втората част Марин Петков покачи на 2:0, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на корнер. Калоян Стрински оформи крайното 3:0 в полза на „сините“ в 88-ата минута.

За Левски предстои гостуване на Пирин Благоевград в неделя от 15:15ч. в мач от 20-ия кръг на първенството. Струмска слава, който е 12-и във временното класиране във Втора лига, посреща Янтра Габрово в събота от 14:00ч.

Левски имаше отлична възможност да излезе напред в резултата след седем минути игра, когато Патрик-Габриел Галчев центрира към Келиан ван дер Каап от корнер, нидерландецът засече с глава, но Денислав Мицаков изчисти от голлинията.

В следващия четвърт час Левски имаше териториално преимущество, но без да създаде някое интересно голово положение.

В 23-ата минута центриране на Патрик-Габриел Галчев придоби опасна за вратата на „Славата“ траектория, но излезе в аут.

В 36-ата минута Преслав Бачев свали с глава топката за Антоан Стоянов, който опита удар с левия крак, но не се подхлъзна и стреля право в ръцете на вратаря Петков.

В последната минута на редовното време Левски получи дузпа за нарушение срещу Преслав Бачев. С изпълнението се нагърби рожденикът Андриан Краев, който прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов извърши само една промяна за начало на второто полувреме и на мястото на Пламен Андреев влезе Иван Андонов.

В 48-ата минута Антоан Стоянов пробва късмета си от далечна дистанция, но бе неточен. Малко след това Преслав Бачев центрира към Стоянов, но топката бе изчистена пред погледа му в ъглов удар. При последвалото изпълнение най-съобразителен в наказателното поле се оказа Марин Петков, който покачи на 2:0.

В 56-ата минута се стигна до ново положение на Левски. Топката стигна до Преслав Бачев на границата на наказателното поле, той стреля силно в близкия десен ъгъл, но вратарят спаси.

Час игра след началото на двубоя възстановяващият се от тежка контузия Билал Бари се появи около игрището, но бързо, бързо бе изпратен отново на топло във фитнеса.

В 64-ата минута на двубоя Станимир Стоилов извърши седем промени в своя състав и даде шанс за изява на много играчи от дублиращия отбор на Левски.

Три минути след това Струмска слава стигна до най-чистото си положение в мача, когато Георги Станимиров уцели левия страничен стълб на вратата на „сините“. Само няколко секунди след това след грешка при изнасянето на топката от страна на домакините Александър Златев също нацели левия страничен стълб.

В 72-ата минута Иван Андонов спаси удар на играч на гостите и изби в ъглов удар, от който не последва нищо. Осем минути по-късно Крис Вълчинов стреля от добра позиция в аут. Още 2 минути след това Томас Добрев стреля от дистанция, но право в ръцете на Андонов.

Левски стигна до трето попадение в 88-ата минута. Антон Иванов остана сам срещу вратаря и стреля, но ударът му бе спасен. Топката се върна в Калоян Стрински, който на празна врата прати кълбото в мрежата за крайното 3:0.