ЦСКА разнебити Берое в Стара Загора

ЦСКА разгроми с 4:1 Берое като гост в мач от 19-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Точни за армейците бяха Брадли де Нойер (70′), Браян Морено (77′), Дюкенс Назон (85′) и Иван Турицов в последната 90 минута от дузпа.

През първото полувреме червените имаха териториален превес на терена, като владееха повече топката, но чистите голови положения липсваха.

В 5-ата минута Тибо Вион бе изведен и опита подаване към Лазар Туфегджич, но той не съумя да отправи изстрел към вратата на Иван Караджов.

В 24-ата минута Маурисио Гарсес напредна с топка в крака и потърси Назон, но ударът на нападателя на бе блокиран. Домакините предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки, за да застрашат вратата на Бусато.

При една от тях в 33-ата минута Вини Трибуле остана сам срещу вратаря и успя да вкара кълбото в мрежата, но попадението правилно бе отменено поради засада. До края на първата част нямаше други интересни ситуации и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В самото начало на втората част се стигна до най-чистото положение до този момент. Брадли де Нойер центрира отляво към Туфегджич, който засече с глава, но Караджов спаси отправения от границата на малкия пеналт изстрел.

В 54-ата минута домакините стигнаха до попадение, дело на капитана Симеон Мечев, който получи пас от Трибуле и шутира от 30 метра, след което Бусато не успя да се намеси добре и топката се озова в мрежата.

Последва тройна смяна от страна на старши треньора Саша Илич и  армейските редици напуснаха Лазар Туфегджич, Жеферсон Телес и Тибо Вион, а на тяхно място на терена се появиха Браян Морено, Марселино Кареасо и новото попълнение Тобиас Хайнц, който можеше да се разпише още с първото си докосване, но изстрелът му срещна десния страничен стълб.

Последва мощен натиск от страна на ЦСКА до края на двубоя и в 71-ата минута логичното се случи, когато Дюкенс Назон подаде към Брадли де Нойер, който с топовен шут не остави никакъв шанс на Караджов и се разписа за 1:1.

Доминацията на червените продължи и в 77-ата минута се стигна до пълен обрат, когато  Хайнц изведе в коридор Гарсес, който върна към Кареасо. Колумбиецът шутира в дясната греда, топката се върна към Морено, който хладнокръвно се разписа за 2:1 в опразнената врата.

Пет минути преди края Дюкенс Назон също записа името си сред голмайсторите и покачи на 3:1. В последната минута Кареасо бе спънат в наказателното поле и главният арбитър посочи бялата точка.

Зад топката застана щатният изпълнител Иван Турицов, който не сбърка и оформи крайният резултат 4:1 в полза на червените, които продължават да са лидери във временното класиране с актив от 47 точки.

В добавеното време Християн Петров полуви втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно терена.

Следващият мач на ЦСКА е на 18 февруари (събота), когато на стадион „Българска армия“ ще гостува съставът на Ботев (Пловдив). Двубоят започва в 17:30 часа.