ЦСКА удари Пирин при официалното си представяне

ЦСКА победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в последна контрола преди старта на пролетния дял от шампионата, която се игра на стадион „Българска армия“. Точни за армейците бяха Брадли де Нойер (35′) и Дюкенс Назон (65′).

Непосредствено преди първия съдийски сигнал се проведе и официалното представяне на отбора втората част от сезон 2022/2023 година.

През първото полувреме червените бяха по-добрият отбор на терена и още в седмата минута Брадли де Нойер се включи в атаката и центрира в наказателното поле, а топката достигна до Жираир Шагоян, който майсторски намери Маурисио Гарсес.

Бразилският стрелец, който през този полусезон ще носи номер 10 на гърба си, обаче не успя да се разпише от няколко метра, останал сам срещу противниковия вратар.

В 20-ата минута Юрген Матай засече с глава центриране от корнер, но топката прелетя на сантиметри от целта. Пред капитана на ЦСКА се откри нов шанс девет минути по-късно, когато отново бе намерен с центриране в наказателното поле.

Нидерландецът се опита да стреля с глава от трудна позиция, но ударът му не бе достатъчно добър, за да се стигне до гол. В 35-ата минута все пак логичното се случи и Брадли де Нойер прати топката в мрежата на Ковальов. Станислав Шопов получи подаване от Вион и нанесе техничен изстрел, който бе избит от стража, но топката попадна в Брадли де Нойер, който от близка дистанция мрати топката в мрежата и откри резултата в проверката.

През втората част старши треньорът Саша Илич пусна съвсем различна единайсеторка и по този начин отново даде шанс за изява на почти всички налични футболисти. Междувременно над терена заваля ситен сняг, който в комбинация с минусовите температури допълнително затрудни двата състава.

Въпреки тежките атмосферни условия, армейците продължиха да контролират събитията на терена и да търсят още попадения и в 65-ата минута Дюкенс Назон направи страхотна самостоятелна акция и удвои резултата с красиво попадение.

Малко след това Лазар Туфегджич пропусна да направи резултата класически от чиста позиция. Десет минути преди края Тобиас Хайнц бе повален в наказателното поле на гостите, но съдията прецени, че няма достатъчно основание да посочи бялата точка. Ведната след това Пирин успя да стигне до почетно попадение, дело на Владимир Медвед.

До края червените продължиха да атакуват, но до по-сериозни опасности пред противниковата врата не се стигна и в крайна сметка ЦСКА заслужено се поздрави с победа с 2:1 над Пирин (Благоевград).

Първенството се подновява на 12 февруари (неделя), когато тимът ни гостува на Берое в Стара Загора, в двубой от 19-ия кръг на Първа лига. Мачът е от 14:15 часа и ще се играе на стадион „Берое“.