Левски разби Гълф Юнайтед с 4:0 в последната си контрола

Левски победи Гълф Юнайтед (ОАЕ) с 4:0 в последната си контрола на зимния лагер в Дубай. В състава на домакините личеше името на бившия защитник на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня. „Сините“ поведоха след 8 минути игра с гол на Келиан ван дер Каап. Нидерландският бранител реализира второ попадение в срещата в 54-ата минута.

Осем минути по-късно Уелтон вкара трети гол във вратата на Гълф Юнайтед. В 82-ата минута Марин Петков също записа името си сред голмайсторите.

По време на лагера в Дубай „сините“ записаха 4 победи – над Ал Насър Дубай, два пъти Рига и Гълф Юнайтед, допуснаха поражение от Ал Кувейт, а двубоят с Джохор Дарул Та‘азим не се доигра заради сбиване на футболистите и бе прекратен в 54-ата минута при 1:0 за малайзийците.

Левски започна двубоя перфектно и излезе напред в резултата след едва осем минути игра, когато точен бе Келиан ван дер Каап. Нидерландецът бе най-съобразителен при центриране от корнер, след като удар на Ивелин Попов бе спасен, а защитникът добави в мрежата.

В първите минути на срещата Асен Чандъров започна като централен защитник, но впоследствие се размени с Андриан Краев..

Малко след гола на Ван дер Каап Левски бе близо до второ попадение, но Роналдо пропусна.

При първото по-опасно нападение на Гълф Юнайтед удар на техен футболист не намери очертанията на вратата, но главният съдия отсъди корнер, след който се стигна до напрежение пред вратата на Николай Михайлов.

В 19-ата минута Асен Чандъров стреля силно от далечна дистанция, но ударът му срещна десния страничен стълб.

Ван дер Каап опита да удвои головата си сметка, но негов изстрел с глава бе отразен от вратаря. Малко след това стражът спаси и хубав удар на Патрик-Габриел Галчев.

В 29-ата минута Марин Петков се сблъска тежко с Бакари Саня и падна на врата си. Младокът стресна лекарския щаб на „сините“, но пожела да остане на терена.

Малко по-късно Илиян Стефанов пропусна нов шанс с глава, след който темпото на игра значително спадна и до края на първата част играчите на Левски не бяха особено опасни.

Втората част започна по идентичен начин с първата. В 54-ата минута Келиан ван дер Каап реализира второто си попадение в мача и удвои аванса на Левски. Този път той се възползва от свалена с глава топка от Рикардиньо.

Малко след това удар на Уелтон бе избит, но в 62-ата минута бразилецът все пак успя да се разпише. Той получи пас от Ивелин Попов, залъга защитник и със силен удар под гредата не остави шанс на вратаря – 3:0.

Вратарят на Гулф Юнайтед отново показа добър рефлекс и малко по-късно отрази нов мощен удар на футболист в „синьо“.

Гол на Рикардиньо не бе зачетен заради засада. В 82-ата минута Левски стигна и до четвърто попадение. Този път точен бе младият талант на „сините“ Марин Петков. Именно Рикардиньо проби добре и асистира на Петков, който оформи крайния резултат.

Левски – Гълф Юнайтед 4:0
1:0 Келиан ван дер Каап 8
2:0 Келиан ван дер Каап 54