ЦСКА – София отстъпи на австрийския ЛАСК

ЦСКА – София отстъпи с 1:3 на третия във временното класиране на австрийската Бундеслига ЛАСК Линц, в  пореден приятелски двубой игран на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек.

През първото полувреме австрийците, за които това е последна проверка преди подновяването на първенството, имаха териториален превес и още в началните минути успяха да се разпишат чрез Любичич, но попадението бе отменено заради засада.

В 6-ата минута Густаво Бусато с вещина изби изстрел отдалеч. Постепенно момчетата на Саша Илич изравниха играта, а малко след като измина половин час игра Брадли де Нойер беше близо до това да открие резултата.

Левият краен бранител получи кълбото и стреля от границата на наказателното поле. Диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда. Секунди по-късно червените също пратиха топката в мрежата на своя противник чрез Лазар Туфегжич, но и това попадение не бе признато заради спорна засада.

В 39-ата минута ЛАСК Линц поведе чрез Роберт Жул, който получи добро подаване в пеналтерията и хубав изстрел в долния десен ъгъл откри резултата. Секунди преди почивката австрийците организираха бърза контраатака, която завърши с попадение, дело на Моузес Усор. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с две чисти попадения преднина за ЛАСК Линц.

През втората част старши треньорът на армейците отново направи много промени състава си и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти. В 55-ата минута  отново Бусато се отличи с хубаво спасявене след изстрел от пряк свободен удар.

След точно час игра главният съдия отсъди спорна дузпа в полза на ЛАСК. Томас Гойгингер се нагърби с изпълнението и направи резултата класически. В 73-ата минута червените също получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар заради избутване на Мено Кох.

Станислав Шопов застана зад топката и хладнокръвно намали резултата на 1:3 със силен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата. В 83-ата минута отново Шопов центрира в наказателното поле, но изстрелът с глава на Юрген Матай мина над вратата.  До края на срещата армейците владееха повече топката и търсиха още попадения, но нямаха шанс и в крайна сметка отстъпиха с 1:3 пред ЛАСК Линц.

Следващата проверка на ЦСКА – София е на 27 януари (петък), когато тимът ни се изправя срещу казахстанския Астана.