Шоу! Роналдо дебютира срещу Меси в зрелищен мач

Сборният отбор на Ал Насър и Ал Хилал допусна поражение с 4:5 в приятелски мач от Пари Сен Жермен. Първата част бе по-запомняща се, тъй като и Лионел Меси, и Кристиано Роналдо се разписаха в мача, в който може би се срещат за последен път. След 2:2 през първото полувреме, головете продължиха да валят и през втората част.

Преди началото на двубоя Кристиано Роналдо напомни на своя добър приятел от престоя в Реал Мадрид – Серхио Рамос да свали обеците си.

Още в третата минута парижани излязоха напред в резултата, след като Неймар с ювелирен пас намери Лионел Меси, а той преодоля вратаря за 0:1.

В 12-ата минута Луис Густаво отправи силен удар от дистанция, който бе спасен от Кейлор Навас.

В 25-ата минута Лионел Меси изведе по великолепен начин Килиан Мбапе, който с дрибъл преодоля вратаря и реализира в празната врата, но попадението не бе зачетено заради нередовна позиция на французина.

Шест минути след това Кристиано Роналдо получи удар в лицето от Кейлор Навас в наказателното поле и последва дузпа. Зад топката застана португалеца, който наказа бившия си съотборник в Реал Мадрид.

В 39-ата минута парижани останаха с човек по-малко след директен червен картон на Хуан Бернат.

Четири след това Маркиньос отново даде аванс на ПСЖ, след като засече подаване на Килиан Мбапе във вратата на домакините.

ПСЖ също получи дузпа в края на полувремето. Зад топката застана Неймар, който обаче пропусна.

Дълбоко в добавеното време на първата част Роналдо получи центриране отляво и засече с глава, след като бе забравен от Маркиньос и Рамос, Кейлор Навас изби, Рамос не се справи със задачата да изчисти и на празна врата Кристиано добави втори гол на сметката си.

В 52-ата минута Килиан Мбапе проби опасно отляво и стреля в далечния ъгъл, но вратарят изби удара му.

Две минути след това Мбапе отново проби опасно отляво, залъгвайки няколко защитника, намери Серхио Рамос на празна врата, а за испанския защитник остана най-лесното и прати топката в мрежата.

Много скоро след това резултатът отново бе изравнен. Гонсало Мартинес центрира от ъглов удар, а Хюн Соо Жанг с глава засече в мрежата на Кейлор Навас за 3:3.

Головата фиеста продължи час след началото на двубоя. Лионел Меси стреля в ръката на противников бранител. Съдията отсъди втора дузпа за французите, която отново не изпълни аржентинеца. С изпълнението се нагърби Килиан Мбапе, който за разлика от Неймар бе точен.

Минута след това участието на Кристиано Роналдо в мача приключи. Португалският нападател бе заменен от бразилеца Матеус Перейра. В същата минута Неймар бе заменен от Зайре-Емери, а Килиан Мбапе – от Уго Екитике. Меси също напусна терена минута по-късно, заедно с отналата част от титулярите на ПСЖ.

В 70-ата минута Витиня доста оптимистично пробва да изненада вратаря Ал-Овайс, който бе излязъл, с удар от центъра, но стражът все пак улови.

Осем минути по-късно Уго Екитике получи извеждащ пас от Исмаел Гарби, излезе очи в очи с вратаря и реализира пето попадение в саудитската врата.

В последната секунда Андерсон Талиска изстреля топката от далечна дистанция през краката на Данило Перейра и не остави никакви шансове на Джанлуиджи Донарума

Ал Насър/Ал Хилал – ПСЖ 4:5

0:1 Лионел Меси 3′, 1:1 Кристиано Роналдо (д) 33′, 1:2 Маркиньос 43′, 2:2 Кристиано Роналдо 45’+6′, 2:3 Серхио Рамос 54′, 3:3 Хюн Соо Жанг 56′, 3:4 Килиан Мбапе 60′, 3:5 Уго Екитике 78′, 4:5 Андерсон Талиска 90’+4′

Състави:

Ал Насър/Ал Хилал: Ал-Оваис, Ал-Ганам, Янг, Ал-Булахи, Абдулхамид, Луис Густаво, Ал-Хаибари, Мартинес, Ал-Даусари, КРИСТИАНО РОНАЛДО, Марега

ПСЖ: Кейлор Навас, Ашраф Хакими, Маркиньос, Серхио Рамос, Хуан Бернат, Фабиан Руис, Карлос Солер, Ренато Санчес, Неймар, ЛИОНЕЛ МЕСИ, Килиан Мбапе