ЦСКА започна контролите със загуба от японци

ЦСКА отстъпи с 0:1 пред бронзовия медалист в японската джей лига Санфрече Хирошима. Двубоят се играа на терена на петзвездния хотелски комплекс „Кая Палазо“ в курорта Белек, където е базата на армейците.

През първото полувреме червените бяха по-добрият отбор на терена, като владееха повече топката и имаха по-изгодни положения за гол. В 14-ата минута Дюкенс Назон отправи първия удар към някоя от вратите, но японски бранител изби в корнер.

Само три минути по-късно Тибо Вион отправи силен изстрел извън наказателното поле в долния десен ъгъл, но стражът на Хирошима плонжира и спаси. В 19-ата минута Брадли де Нойер направи хубав пробив по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Назон стреля от въздуха, но отново вратарят на гостите изби в корнер.

В 34-ата минута Жеферсон изведе хаитянския нападател на стрелковав позиция, които успя да шутира, но в последния момент кълбото се отби от противников играч и излезе в ъглов удар. Пет минути преди края на полувремето Брадли де Нойер нахлу на скорост в противниковата половина и намери Назон в наказателното поле, чиито изстрел бе спасен.

В последната секунда Маурисио Гарсес изведе Жираир Шагоян на стрелкова позиция, но крилото опита да центрира успоредно на голлинията и стражът на японците улови. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част старши треньорът на ЦСКА Саша Илич направи доста промени в състава, а на терена се появи и новото попълнение Тобиас Хайнц.

31-кратните шампиони на българия продължиха да владеят инициативата и да контроливат събитията на терена. В 65-ата минута Браян Морено залъга двама футболисти на Санфрече и подаде към Лазар Туфегджич, който прати топката в мрежата, но попадението му бе отменено поради спорна засада. В следващите армейците понамалиха оборотите и японския тим на три пъти съумя да се разпише, но головете не бяха зачетени поради същата приничина.

Десет минути преди края на срещата Димитър Евтимов демонстрира страхотен рефлекс и спаси. В 87-ата минута Таиши Мацумото бе изведен сам срещу вратаря на червените и се разписа за 1:0, оформяйки крайния резултат.

Следващата контрола на ЦСКА е в петък (20 януари), когато тимът ни се изправя срещу тима на полския Гурник Забже.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай (к), 4. Менно Кох, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров,  3. Жеферсон Телес, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 23. Жираир Шагоян,  9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 16. Асен Дончев, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 13. Галин Минков, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков,  21. Амос Юга, 24. Павел Жабов, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба.