Шок за Левски! Кувейтци обърнаха „сините“ за минути

Левски загуби втората си контрола от зимната си подготовка в Дубай, след като допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу Ал Кувейт в двубой, игран на „JA Sport & Event Center“.

Марин Петков даде аванс на Левски в 20-ата минута, когато се разписа с хубав изстрел от дистанция. Уелтон вкара втори гол за „сините“ в 24-ата минута след пробив в 24-ата минута.

В 75-ата минута кувейтският тим върна попадение, след като при опита си да изчисти топката, Дейвид Михалев нацели Келиан ван дер Каап и топката влезе във вратата на Николай Михайлов.

В 82-ата минута кувейтците изравниха след неориентирани действия на защитата на „сините“, като точен бе Али Хюсеин, който надбяга Хосе Кордоба. Али Хюсеин вкара втория си гол в мача в 90-ата минута и с удар по диагонала вдясно от вратата, направи обрата пълен.

В началните минути на мача нямаше сериозни ситуации пред някоя от двете врати, като тимът на Станимир Стоилов владееше повече топката и опитваше повече атаки, но защитата на Ал Кувейт се справяше със „сините“ нападения.

Натискът на Левски даде резултат в 19-ата минута. Тогава „сините“ разиграха добре топката в противниковата половина, като тя достигна до Марин Петков.

Младият футболист на Левски бе получил много свободно пространство, обърна се към вратата и с удар от около 22-23 метра прати топката в долния десен ъгъл на Абдулрахман Ками, който не плонжира навреме и трябваше да извади топката от мрежата си.

След това попадение тимът на Станимир Стоилов бързо успя да преодолее отбраната на кувейтския си противник за втори път.

Това се случи в 24-ата минута, когато Уелтон направи типичния за него пробив от лявото крило към центъра. Последва клиничен удар в долния десен ъгъл, след който Ками отново бе безсилен – 2:0 за Левски.

В 35-ата минута Ивелин Попов се озова на добра позиция вдясно от вратата на Ал Кувейт, но ударът му бе блокиран и топката излезе в ъглов удар. Четири минути по-късно много красив удар с десния крак от над 20 метра рикошира зловещо в гредата.

До края на първата част Ал Кувейт опита да се приближи до вратата на Пламен Андреев, но без успех и така „сините“ се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

В началото на втората част Ал Кувейт бе по-активен, търсейки навакване на пасива си, но защитата на Левски се справяше на ниво и появилият се като резерва Николай Михайлов нямаше работа.

В 63-ата минута Юсеф Насер се извиси в наказателното поле след центриране от ъглов удар и насочи топката към Ясин Алхиниси, който вкара, но попадението тне бе зачетено заради засада.

Двадесет минути преди края на редовното време Михайлов излезе добре и пресече дълго подаване към играч на Ал Кувейт, който се бе измъкнал от защитата на „сините“.

Левски отговори с удар на Марин Петков, който не намери очертанията на вратата.

В 75-ата минута Ал Кувейт върна едно попадение, като в ситуацията Дейвид Михалев опита да изчисти една топка от вратарското поле. Вместо това, той уцели Келиан ван дер Каап и след рикошета в гърба на нидерландеца, топката влезе в мрежата на „сините“.

Този гол вдъхнови арабския тим и 7 минути по-късно резултатът стана 2:2. Али Хюсеин бе изведен фронтално срещу вратата, като надбяга Хосе Кордоба и вкара гол.

Последваха по-добри минути за Левски, но те не бяха материализирани с гол във вратата на Ал Кувейт.

Вместо това обаче, „сините“ инкасираха гол в 90-ата минута, когато точен бе Али Хюсеин с удар по диагонала вдясно от вратата на Михайлов.

Две минути по-късно Марин Петков подаде на Илиян Стефанов, който вкара, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Последното действие в мача бе гредата на Александър Божилов в 94-ата минута, когато юношата на Левски пропусна да изравни и така „сините“ загубиха втория си приятелски мач от зимната си подготовка в Дубай.