Лудогорец започна със загуба от Хановер контролите

Шампионът Лудогорец започна със загуба контролите си на лагера в Турция. „Орлите“ допуснаха поражение с 1:2 от германския Хановер.

Кирил Десподов реализира от дузпа попадението за българския шампион, а Николо Тресолди и Дерик Кьон донесаха успеха на съперника.

Дебют за „орлите“ направи новото попълнение Диниш Алмейда. Бившият защитник на Локомотив (Пловдив) започна титуляр днес. На вратата беше Серджио Падт, а пред него в защита – Аслак Фон Витри, Игор Пластун, Алмейда и Дени Групер. В халфовата линия Анте Шимунджа заложи на Клод Гонславеш, Якоб Пьотровски и Доминик Янков. По фланговете атакуваха Рик Джонатан и Кирил Десподов, а на върха на атаката – Игор Тиаго.

Хановер поведе в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Николо Тресолди бе оставен непокрит и с глава реализира във вратата на Падт.

В 40-ата минута Лудогорец изравни. Кирил Десподов стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в ръката на Яник Дем и последва дузпа. Капитанът на националния ни отбор изпълни точно – 1:1.

Шимунджа смени целия си състав след почивката. В 59-ата минута пробив на Текпетей бе спрян с нарушение. Зад топката застана Спас Делев и изпълни добре прекия свободен удар, но в очертанията на вратата и Цилер спаси.

Бившият отбор на Чавдар Янков стигна до победата малко преди края. В 87-ата минута Дерик Кьон напредна по левия фланг и намери пролука да стреля, топката се удари в гредата и влетя във вратата на Симон Слуга – 1:2.