ЦСКА 1948 удари Ханза в дебюта на Тошко Янчев

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Ханза Рощок в първата си контрола на турска земя. „Червените“ изостанаха в резултата още в 6-ата минута, след като Фероек отбеляза с глава, но обрат в последните минути, дошъл след голове на Умарбаев и новото попълнение Педриньо, им донесе победно начало в южната ни съседка.

В петата минута германците се възползваха добре от корнер и само вещата намеса на Елитон предотврати опасен удар. Бразилецът изби в ъглов удар, от който обаче прошка нямаше и Ханза откри чрез Фероек – 0:1.

„Червените“ можеха бързо да изравнят, като първо Чочев се размина с ниско центриране, а буквално секунди по-късно Топузов стреля от малък ъгъл, но вратарят Колке изби.

След четвърт час игра Ханза разви страхотна комбинация на левия фланг, след която Шумахер стреля по диагонал, но Наумов отрази. Двет по-късно отново активният ляв фланг на втородивизионния немски тим създаде проблем пред българската врата, но пак Елитон бе на точното място, за да изчисти.

На полувремето Тодор Янчев смени целия си състав, като дебют за „червените“ записаха Бидунга, Карагарен и Педриньо.

Десетина минути след началото на втората част Ингелсон излезе очи в очи с вратаря на ЦСКА 1948, но не успя да го преодолее. Малко след това Бастунов опита диагонален удар, но вратарят на Ханза улови.

В 67-ата минута отново „червените“ заспаха при едно статично положение и се наложи Охене да чисти от голлинията. 180 секунди по-късно Себастиан Тил от чиста позиция пропусна да се разпише.

13 минути преди края на срещата столичани, малко изненадващо, стигнаха до попадение, с което изравниха резултата. Те се възползваха от грешка при изнасянето на Ханза и Охене намери добре Умарбаев в наказателното. Левичарят с много прецизен удар в далечния ъгъл направи 1:1.

Само три минути преди края обратът в полза на българския тим бе факт. Бастунов залъга противник и отправи успореден пас в малкото наказателно поле, където Педриньо нямаше как да сбърка на празна врата.