Левски започна с победа лагера си в Дубай

Левски победи Ал Насър с 2:1 в първата си зимна контрола. Срещата се игра в Дубай, където „сините“ са на подготовка. Два гола за успеха вкара Марин Петков. Националът се разписа в 1-ата и 22-ата минути. За гранда от ОАЕ точен беше Раян в началото на втората част. Попадение на Келиан ван дер Каап беше отменено в 79-ата минута.

Станимир Стоилов заложи от първата минута на две от новите попълнение – Кристиан Димитров и Рикардиньо, а на почивката в игра влезе и третото такова – Асен Чандъров.

„Сините“ откриха резултата още в първата минута. Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, който намери Марин Петков, а той с шут с левия крак вкара за 1:0. В 7-ата минута Илиян Стефанов отправи удар с глава след центриране на Кръстев, но не намери очертанията на вратата.

В 14-ата минута Петрис изведе Петков по дясното крило, а той центрира в наказателното поле, където Рикардиньо стреля с глава, но вратаря на Ал Насър спаси. Шест минути по-късно Михайлов се намеси и спаси удар на Реян, който засече центриране отдясно.

В 22-ата минута Левски удвои аванса си. „Сините“ се възползваха от лошо изчистена топка от вратаря на домакините, Петков подаде към Стефанов, който му върна и футболистът с №88 от дузпата се разписа за 2:0. Четири минути след това Уелтън проби отляво и намери Стефанов, който шутира от около 11 метра, а вратарят на арабите спаси. След това Рикардиньо извърши нарушение срещу стража.

На почивката Станимир Стоилов направи шест смени. В игра влязоха Пламен Андреев, Цунами, Асен Митков, Ноа Сонко Сундберг, Роналдо и Асен Чандъров, а местата си отстъпиха Николай Михайлов, Жереми Петрис, Андриан Краев, Хосе Кордоба, Уелтън и Илиян Стефанов.

В 48-ата минута Ал Насър върна едно попадение. Раян се разписа със силен шут, след като получи топката от Адел Таарабт. В 63-ата минута Рикардиньо беше заменен от Преслав Бачев, а малко след това Келиан ван дер Каап и Антоан Стоянов замениха Кристиан Димитров и Филип Кръстев.

В 79-ата минута гол на Левски беше отменен. Асен Митков центрира от корнер, а Сундберг отправи удар с глава. Вратарят на Ал Насър изби, а топката попадна във Ван дер Каап, който се разписа, но играч на „сините“ е бил в засада и попадението не беше зачетено. Две минути по-късно Александър Божилов замени Марин Петков.

Така Левски стартира годината с победа, а следващата контрола на отбора е на 17 януари срещу руския Краснодар.

Левски – Ал Насър 2:1

1:0 Марин Петков (1)

2:0 Марин Петков (22)