Сензация! Мароко тресна Португалия и е на 1/2-финал

Мароко победи Португалия с 1:0 в 1/4-финал на Мондиала в Катар и хвърли поредната бомба на световното първенство, превръщайки се в първия африкански тим, класирал се на полуфинал на планетарен форум. Съперникът им ще стане ясен след двубоя между Англия и Франция (21:00 часа).

Португалците първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника след удар с глава на Жоао Феликс в петата минута.

Последваха няколко възможности за мароканците, който обаче не донесоха голова опасност. Юсеф Ен-Несири на два пъти и Зиеш веднъж стреляха към Коща, но без успех.

Португалия върна напрежението пред Буну в 30-ата минута след много коварен удар след рикошет на Жоао Феликс.

Само пет минути по-късно мароканците регистрираха първия си точен удар. Отправи го Софиан Буфал, но твърде слабо за Диого Коща.

Юсеф Ен-Несири откри резултата в 43-ата минута след отскок в наказателното поле и удар с глава, изпреварвайки вратаря на Португалия (1:0).

Отговорът на „мореплавателите“ не закъсня и Бруно Фернандеш удари напречната греда в края на полувремето. Минути след това португалците имаха претенции за дузпа, но съдията и ВАР не видяха нарушение срещу Фернандеш.

В самия край на полувремето Атиат-Алах можеше да удвои резултата, но шутира покрай гредата.

Началото на втората част предложи опасно центриране към вратата на Португалия, а минута по-късно в игра се появи звездата на европейския тим Кристиано Роналдо.

Последваха опасности и пред двете врати, но Азедин Унахи и Гонсало Рамош стреляха неточно. След малко повече от час игра Португалия имаше още една добра възможност, но ударът на Бруно Фернандеш премина над напречната греда.

В следващите минути португалците увеличиха натиска си и направиха няколко опасни центрирания, които обаче завършиха с корнери или изчистени топки.

Португалците все пак стигнаха до много опасен и точен удар в 83-ата минута, дело на Жоао Феликс, но Ясин Буну бе на висота.

Кристиано Роналдо пропусна невероятен шанс в 90-ата минута, а една по-късно Мароко остана с човек по-малко след два бързи жълти картона на Уалид Шедира.

Това обаче не попречи на Закария Абукал да излезе сам срещу вратаря на Португалия, но стреля в тялото му. Секунди по-късно Пепе стреля с глава на сантиметри от гредата.

До края не падна гол и Мароко се класира за 1/2-финал на Световното, където ще срещне победителя от двубоя между Англия и Франция (21:00 часа тази вечер).