Лудогорец и Левски не се победиха в екшън битка

Лудогорец и Левски не успяха да излъчат победител и завършиха 0:0 в изключително здрав мач, който двата отбора си спретнаха в Разград. Така ЦСКА ще зимува на върха в efbet Лига с точка пред Лудогорец.

Мачът между „зелени“ и „сини“ бе изключително любопитен. През първото полувреме двата отбора не успяха да отправят точни удари, но дузпа за Лудогорец първоначално бе отсъдена, а после отменена.

През втората част нещата се промениха, двата отбора създадоха един куп голови положения, а Левски вкара топката в мрежата, чрез Георги Миланов, но голът не бе зачетен.

Реферът Станислав Тодоров пък показа цели 12 жълти картона за двата отбора.

В 33-ата минута Станислав Тодоров първоначално отсъди дузпа за Лудогорец. Келиан ван дер Каап очевадно игра с ръка в наказателното поле и Тодоров посочи бялата точка. В същото време обаче ситуацията бе преразгледана от Георги Кабаков, който е ВАР арбитър на мача. Наложи се Тодоров също да види положението на монитора и това доведе до промяна на решението – дузпата бе отменена.

В 62-ата минута Левски вкара топката в мрежата и първоначално голът бе зачетен от Станислав Тодоров. Георги Миланов се освободи от опеката на Педро Нареси и стреля, топката рикошира и влезе в мрежата. Оказа се обаче, че Миланов е ударил с ръка Нареси в лицето. Георги Кабаков сигнализира на Станислав Тодоров и той взе решение да не зачете попадението. Ситуацията бе подобна на тази от мача Рома – Лудогорец, когато реферите не зачетоха гол на Лудогорец.

Мачът започна равностойно и в началните минути мачът бе доста накъсан. Първото по-любопитно положение бе в 5-ата минута, когато Антон Недялков центрира, но нито един от неговите съотборници не успя да нанесе удар.

В 6-ата минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар, Антон Недялков продължи топката с глава, но тя излезе в аут.

Първият точен удар бе минута по-късно, когато Десподов центрира от фал и бе нанесен удар, който обаче не бе достатъчно опасен.

В 17-ата минута Филип Кръстев стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 22-ата минута Левски направи много добра атака. Марин Петков направи хубав пробив, центрира в наказателното поле, Георги Миланов стреля, но Пластун изби в ъглов удар.

Две минути по-късно Роналдо също се озова на добра позиция, но стреля слабо и встрани от вратата на Серджио Падт.

В 25-ата минута Лудогорец направи бърза атака, Кирил Десподов овладя по фланга, влезе в наказателното поле и стреля, но топката бе избита в корнер.

В 31-ата минута Лудогорец направи изключително бърза атака. Кирил Десподов влезе в наказателното поле, опита пас към Игор Тиаго, който падна, игра с топката, после я върна към Рик. Бразилецът стреля, топката се удари в ръката на Ван дер Каап, която бе вдигната високо и реферът показа бялата точка. Ситуацията бе дълго разглеждана от ВАР реферите, след това и Станислав Тодоров лично прегледа ситуацията и в крайна сметка реши, че тази игра с ръка не е достатъчна, за да бъде отсъдена дузпа.

В 43-ата минута Левски направи добра контраатака, която завърши с удар на Хосе Кордоба, но шутът бе блокиран, а топката излезе в корнер.

В началото на второто полувреме двамата треньори не прибегнаха до промени и излязоха със същите единадесеторки.

47 секунди след началото на второто полувреме Лудогорец нанесе първия точен удар по посока вратата на Левски. Якуб Пьотровски стреля мощно, но Пламен Андреев изби в ъглов удар.

В 48-ата минута Лудогорец направи нова добра атака, която завърши с удар на Аслак Фон Витри, но в аут.

Лудогорец продължи да играе по-силно в началото на второто полувреме. Фон Витри направи центриране и Кирил Десподов стреля от движение, но не уцели вратата.

Левски направи първата си атака през втората част в 55-ата минута. Уелтон стреля, но по никакъв начин не затрудни Серджио Падт.

„Сините“ направиха добра атака в 57-ата минута, която завърши с хубав удар на Георги Миланов, но и спасяване на Падт.

В 60-ата минута Левски направи още една добра атака. Георги Миланов стреля опасно, получи се рикошет и топката излезе в ъглов удар.

В 70-ата минута Левски направи страхотна атака. Ивелин Попов събра няколко футболисти от Лудогорец около себе си, пусна хитро към Марин Петков, който стреля с левия крак, топката се удари в левия стълб на вратата на шампионите, разходи се по голлинията и не влезе в мрежата.

В 79-ата минута Лудогорец пропусна златен шанс да отбележи гол. Матиас Тисера събра няколко футболисти на Левски около себе си, топката стигна до Доминик Янков, който стреля, но не уцели вратата.

В 83-ата минута Лудогорец сбърка при изнасянето на топката, Филип Кръстев пресече един пас, влезе в наказателното поле и опита техничен удар в далечния за вратаря ъгъл, но изпрати в аут.

Дори в заключителните минути двата отбора заиграха изключително атакуващ футбол и положенията се заредиха и пред двете врати.

В 91-ата минута Бърнард Текпетей вкара топката в мрежата на Левски, но се оказа в засада и попадението не бе зачетено.