Австралия ликува след здрава битка и успех над Тунис

Aвстралия победи Тунис с минималното 1:0 на стадион „Ал-Джануб“. Мачът от Мондиал 2022 противопостави двата равностойни тима от Група D.

Победното попадение за „кенгурата“ беше отбелязано от Митчел Дюк в 24-ата минута.

През второто полувреме „орлите от Картаген“ се противопоставиха на своя съперник, но безуспешно. След този успех Австралия се изкачва до 2-рото място в групата с актив от 3 точки, докато Тунис е последен с една.

Срещата започна много равностойно. Двата отбора се борят за всеки метър от терена, именно заради това опасни положения пред двете врати липсваха в първите 20 минути на срещата.

Азиз Бехич напредна по десния фланг на нападението на Австралия в 24-ата минута. Левият бек центрира топката в наказателното поле на Тунис, където Митчел Дюк надигра във въздуха Ясин Мериа и прати топката в десния ъгъл на вратата, без да остави никакви шансове за стража на „Картагенските орли“ Аймен Дамен.

След центриране от корнер за Австралия в 34-ата минута, Джакъсн Ървайн стреля на първа греда, но не успя да намери очертанията на вратата.

Исам Джебали навлезе в наказателното поле и подаде за Юсеф Мсакни, който отклони за Мохамед Дрегер в 40-ата минута. Халф-бекът на Тунис стреля с едно докосване, но бранител на „кенгурата“ блокира изстрела след самоотвержен шпагат на бранител на Австралия.

Аарън Мой подаде в наказателното поле за свой съотборник в 45-ата минута. Там Али Абди се опита да изчисти, но не успя. Така се стигна до изстрел от страна на Фран Карачич, който бе блокиран.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Джебали центрира в наказателното поле на Австралия. Там Мсакни бе на чиста позиция, но пропусна да намери очертанията на вратата от близка дистанция.

Джаксън Ървайн проби през средата в наказателното поле на Тунис в 55-ата минута. Той отклони за Крейг Гудуин, който стреля с едно докосване, но Аймен Дамен се намеси.

Гудуин напредна отляво и центрира в 71-ата минута. Матю Леки имаше възможност да засече топката в опразнената врата, но не му достигна скорост, за да достигне до нея.

Мсакни влезе в наказателното поле чрез дрибъл и стреля около точката за изпълнение на дузпа в 73-ата минута, но Матю Райън спаси.

След изчистена топка от бранител на Австралия в 84-ата минута, топката достигна Монтасар Талби, който стреля от воле от границата на наказателното поле, но стражът на „кенгурата“ улови.

Уаджи Кехрида центрира за Уаби Хазри в наказателното поле в 89-ата минута. Нападателят засече с едно докосване, но отново Райън се намеси и отрази.