Бразилия започна победоносно Мондиал 2022

Бразилия започна с успех преследването на шеста световна титла в историята си, след като надви с 2:0 Сърбия в първия си двубой от група G.

Отборът на Драган Стойкович удържа натиска на „селесао“ през първата част, но през второто полувреме Ричарлисон вкара два гола, за да донесе първия успех на Бразилия на тазгодишното Световно.

Тимът, воден от Тите, е на първо място в група G с три точки, колкото има и Швейцария, но „кръстоносците“ победиха Камерун само с 1:0.

Следващият мач на „Селесао Бразилейра“ е на 28 ноември от 18:00 часа срещу Швейцария. Сърбите играят в същия ден, но от 12:00 на обяд с Камерун.

Очаквано бразилците започнаха по-силно мача, като първата по-интересна ситуация бе в 4-ата минута, когато Рафиня се впусна по фланга, но центрирането му в наказателното поле бе изчистено от защитата на Сърбия.

В следващите минути бразилците продължиха с владеенето на топката, но не успяха да създадат нещо, което да затрудни Ваня Милинкович-Савич. В 21-ата минута Каземиро пробва силен изстрел от дистанция, но стражът на сърбите се справи без проблем.

В 25-ата минута Душан Тадич центрира към Александър Митрович, но Алисон без проблем улови и не позволи на нападателя на Фулъм да играе с топката.

Две минути след това Тиаго Силва даде страхотен извеждащ пас към Винисиус, но Ваня Милинкович-Савич излезе страхотно и спря играча на Реал Мадрид. Атаките на „селесао“ продължиха, като следващата бе спряна от Велкович, след което последваха два поредни корнера, но от тях не произлезе нищо за Бразилия.

В 35-ата минута стражът на Сърбия се справи и с удар на Рафиня.

Бразилия започна второто полувреме както и първото – с атаки. В 49-ата минута Нееймар бе спрян малко преди наказателното поле с цената на жълт картон от Неманя Гудел. Изпълнението на прекия свободен удар на играча на ПСЖ обаче не бе точно. В 55-ата минута при поредната атака на „селесао“ Неймар бе на добра позиция, но стреля встрани от вратата.

В 60-ата минута Алекс Сандро стреля мощно извън наказателното поле, но прати топката в страничния стълб, а не в мрежата.

Две минути след това атаките на Бразилия най-накрая дадоха резултат. Неймар навлезе в наказателното поле, остави на Винисиус да стреля, Ваня Милинкович-Савич изби, но при добавката Ричарлисон даде аванс на „селесао“.

В 73-ата минута Ричарлисон отново проби защитата на сърбите. Винисиус центрира в наказателното поле, а Ричарлисон пое топката и със страхотен ножичен удар прати топката във вратата на Ваня Милинкович-Савич.

Въпреки двете попадение бразилците не спряха да атакуват. В 81-ата минута и Каземиро можеше да се разпише, но прати топката в напречната греда.

Бразилия – Сърбия 2:0

1:0 Ричарлисон 62′, 2:0 Ричарлисон 73′