Бомба! Саудитска Арабия шокира и победи Аржентина

Саудитска Арабия хвърли първата голяма бомба на Мондиала в Катар и победи Аржентина с 2:1 в среща от група С на Мондиала в Катар, прекъсвайки серията от 36 мача без поражение на съперника.

„Гаучосите“ пропуснаха да открият резултата още в първата минута, в която удар на Меси бе спасен от вратаря на Саудитска Арабия. Звездата на ПСЖ все пак успя да се разпише осем минути по-късно от дузпа, отсъдена за задържане в наказателното поле (1:0).

За звездата това бе попадение на четвърто световно първенство при петото му участие на световни финали. Меси вкара още един гол в мача в 22-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада.

Шест минути след отменения гол на Меси, реферът Славко Винчич  не зачете и попадение на Лаутаро Мартинес, измъкнал се зад отбраната на Саудитска Арабия.

Нападателят на Интер се разписа още веднъж минути след това, но и второто му попадение бе отменено заради засада.

Втората част започна шокиращо за всички фенове на стадиона, тъй като Саудитска Арабия успя да изравни при първия си точен удар в мача. Салех Ал-Шехри пое топката на границата на наказателното поле, надбяга бранител и вкара топката в далечния ъгъл за 1:1.

Само пет минути по-късно сензацията бе факт и Саудитска Арабия поведе с далечен удар на Салем Ал-Давсари (2:1).

Минути по-късно Меси се озова на добра позиция, но топката му бе изчистена. Аржентинците пропуснаха още една добра възможност в 63-ата минута, но Николас Талиафико бе на пътя на топката и провали всичко.

До края на мача аржентинците опитаха да променят развоя, но не измислиха нищо, което да доведе до голов удар.

Саудитска Арабия поведе в групата с три точки, докато Аржентина е на дъното с 0. Дргият мач от групата – Мексико срещу Полша е от 18:00 часа.