Нидерландия победи Сенегал с два точни удара

Нидерландия победи Сенегал с 2:0 в среща от група „А“ на Световното първенство по футбол в Катар. Европейците завършиха срещата с два точни удара срещу четири за шампиона на Африка.

Първите десет минути на мача предложиха динамична игра и атаки към двете врати, но така и не се стигна до голови опасности.

Френки де Йонг пропусна най-добрата възможност за гол от началото на мача в 19-ата минута, но се засуети и загуби топката. Пет минути по-късно Върджил ван Дайк спаси нидерландците след топовен удар на Исмаила Сар.

Първият точен удар в мача дойде в 33-ата минута в полза на актуалния шампион на Африка, но бе твърде слаб за вратаря на Нидерландия.

До края на полувремето Винсънт Янсен и Стивън Бергхаус пропуснаха добри шансове за „оранжевите“, а веднъж Върджил ван Дайк се намеси решително след центриране на Исмаила Сар.

Втората част започна динамично, но точните удари липсваха. Нидерландците бяха близо до гола в 53-ата минута, но ударът на Ван Дайк с глава премина над вратата.

След час игра в тима на Нидерландия се появи звездата в атака Мемфис Депай, който доскоро лекуваше контузия. Вместо да създаде опасност в атака обаче, тимът му едва не допусна гол след грешка на Де Йонг и силен удар на Булайе Диа, спасен от вратаря на европейците.

Четвърт час преди края Сенегал застраши сериозно вратата на Нидерландия, но ударът на Идриса Гей от границата на наказателното поле бе спасен. Малко след това шампионът на Африка поиска дузпа, но реферът подмина ситуацията.

Пет минути преди края Нидерландия стигна до гол с първия си точен удар в мача (1:0). Коди Гакпо изпревари вратаря и с глава материализира центриране на Френки де Йонг.

Сенегал можеше да изравни минута след това с бомбен удар на Папе Гей, но вратарят на нидерландците се справи. В продължението на срещата Дави Клаасен се възползва от избита топка от вратаря на Сенегал и го преодоля за 2:0.

В другия двубой от групата снощи Еквадор победи домакина Катар с 2:0. Така еквадорците и нидерландите делят върха, докато Сенегал и Катар са на последните две места.