Англия разнебити Иран в първия си мач от Мондиала

Aнглия прегази Иран с убедителното 6:2 и стартира по отличен начин участието си на Мондиала в Катар. Другата среща от група „B“ е от 21:00 часа тази вечер – САЩ – Уелс.

Селекцията на Гарет Саутгейт изцяло доминира срещу тима на именития португалец Карлош Кейрош и заслужено спечели трите точки. Англичаните отказаха съперника още до почивката, когато дръпнаха с комфортното 3:0. В 35-ата минута Джуд Белингам се разписа с глава след центриране на Люк Шоу. За 19-годишния талант от Борусия (Дортмунд) това е първи гол с екипа на английския национален тим.

До почивката точни за Англия бяха още Букайо Сака в 44-ата минута и Рахийм Стърлинг 120 секунди по-късно.

През втората част 21-годишният нападател на Арсенал Букайо Сака вкара за втори път – 4:0 в 62-ата минута, а малко след това иранците намалиха чрез Мехди Тареми – 4:1. В 71-ата току-що появилият се в игра Маркъс Рашфорд направи 5:1.

В 90-ата друга резерва – Джак Грийлиш покачи на 6:1. Калъм Уилсън получи страхотен извеждащ пас от Белингам и напредна на скорост, след което въпреки че можеше да завърши сам, изчака Грийлиш и му сервира топката. Играчът на Манчестър Сити просто подложи крак.

В добавеното време на второто полувреме, което продължи повече от 13 минути, удар на Азмун срещна гредата, след като преди това и Джордан Пикфорд реагира добре. След намесата на ВАР Иран пък получи дузпа заради това, че Стоунс задържа Тареми в наказателното поле. Потърпевшият бе точен от бялата точка, отбелязвайки втория си гол. Това бе всичко.

Мачът беше първи между двете страни на световни първенства.