Левски обърна и разби Вихрен с лекота за Купата

Левски сложи край на негативната серия от седем поредни мача без успех, след като срази Вихрен в Сандански с 4:1. С победата „сините“ се класираха за осминафиналите на Sesame Купа на България, където ще спорят с шампиона Лудогорец в повторение на полуфинала от миналата година.

Първата възможност се откри пред „сините“ още във 2-рата минута. Въпреки трудния терен Уелтон успя да набере скорост, навлезе към центъра и стреля по земя, но право в ръцете на вратаря Боян Загорски.

В 8-ата минута немислимото се случи и Вихрен поведе на Левски. Домакините се възползваха от ъглов удар. Опитният Йордан Минев центрира в наказателното поле. Чигозие Удоджи скочи високо и с глава преодоля Николай Михайлов за 1:0.

Пет минути по-късно софиянци създадоха първата си сериозна възможност за гол. При центриране отдясно Роналдо беше оставен сам на далечната греда. Бразилецът засече с глава, преодоля Загорски, но защитник от голлинията изчисти.

В средата на първото полувреме Ивелин Попов пробва късмета си с удар от дистанция, но прати топката покрай десния страничен стълб. В следващата атака „сините“ най-сетне изравниха. Роналдо и Ивелин Попов разиграха, като успяха да укротят топката при дълго подаване. Попето изведе бразилеца, който с хубав удар по диагонала матира Загорски. Натискът на столичани продължи. Уелтон стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

Най-очакваното и логично се случи в 31-вата минута. Левски обърна и излезе напред в резултата. Футболистите на Станимир Стоилов се възползваха от статично положение. Георги Миланов центрира на първа греда. Там беше Андриан Краев, който с глава реализира за 2:1. Голът внесе спокойствие в редиците на гостите, които започнаха да контролират топката доста по-добре и без припряност.

В 36-ата минута Краев получи в наказателното поле. Халфът на „сините“ успя да се обърне и пробва рефлекса на Загорски. Стражът на Вихрен успя с една ръка да избие встрани.

Малко по-късно късметът покри домакините. Краев шутира от средна дистанция. Загорски остана на място и изобщо не успя да реагира. Топката чукна дясната греда и излезе в аут.

В 53-тата минута Роналдо беше изведен в коридор. Той пробва да завърши с удар в близкия ъгъл, но покрай целта.

Час игра след началото Асен Митков стреля от границата на наказателното поле. Ударът му по земя се отби от десния страничен стълб.

Четири минути по-късно „сините“ до голяма степен сложиха точка на спора, вкарвайки за 3:1. Дарик Моктар направи наивна грешка. Топката се удари в ъгловото флагче и не напусна терена. Уелтон успя да излъже Моктар, овладя топката и навлезе в наказателното поле. Никой не го пресрещна и бразилецът завърши сам от малък ъгъл. Загорски беше преодолян, а топката влетя в мрежата.

В 71-вата минута Патрик-Габриел Галчев опита центриране отдясно. Топката срещна ръката на Руслан Иванов. Защитникът се опита да се предпази, но главният съдия Ивайло Ненков посочи бялата точка. Георги Миланов застана зад топката и отбеляза, въпреки че вратарят Загорски хвана ъгъла и за малко да спаси.

В 77-ата минута Келиан ван дер Каап засече центриране от фал. Ударът му с глава беше добър, но малко неточен. Нидерландецът получи удар в лицето и се наложи намесата на медицинския щаб.

Осем минути преди изтичането на редовното време Удонджи центрира от пряк свободен удар. Краев не се намеси по най-добрия начин. Петко Петков получи шанс да обстрелва вратата на Ники Михайлов и го стори, но над вратата.