България удари Кипър и е 3 от 3 победи при Кръстаич

Българският национален отбор победи Кипър с 2:0 като гост на „АЕК Арена“ в Ларнака. Това е трети успех от три мача за „лъвовете“ под ръководството на Младен Кръстаич, след като преди това бяха победени Гибралтар и Северна Македония. За трикольорите предстои визита на Люксембург в нова контрола на 20 ноември.

Лъвовете“ поведоха в 25-ата минута, когато Спас Делев изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря, а той след серия от пропуски се разписа. Десподов върна жеста на Делев в 71-ата минута с красив пас по въздух, който той овладя на гърди и с второто си докосване прати топката в мрежата на домакините за втори път.

След едва две минути игра България стигна до първия точен удар в мача. Кирил Десподов комбинира с Илиан Илиев – младши, който нанесе удар от дистанция, но вратарят на домакините се справи.

Седем минути по-късно и Десподов пробва късмета си с далечен изстрел, но Костас Панайи отново успя да се намеси.

Нападателят на Лудогорец получи отличен дълъг пас от съотборника си при „орлите“ Антон Недялков в 18-ата минута и нанесе елегантен прехвърлящ удар, но не уцели вратата.

Натискът на България продължи и в 21-ата минута след много добра атака Марин Петков намери Кирил Десподов, който стреля и преодоля вратаря, но бе спрян от защитник на домакините, който изчисти пред голлинията.

В 25-ата минута логичното се случи и България поведе. Спас Делев изведе отлично Кирил Десподов на превъзходна позиция в наказателното поле, като при този си опит Десподов не сбърка и най-сетне вкара в мрежата на Кипър.

Домакините стигнаха до първото си положение 33 минути след началото на мача, когато Йоанис Питас бе изведен в наказателното поле и стреля, но Даниел Наумов спаси.

В 42-ата минута Йоан Стоянов комбинира с Кирил Десподов, който стреля, а топката срещна десния страничен стълб.

В първия четвърт час на втората част нашите не бяха толкова активни колкото през първото полувреме, а кипърците леко поизостриха играта си, но положения пред двете врати нямаше.

България все пак стигна до второ попадение в 71-ата минута, когато Кирил Десподов върна жеста на Спас Делев от първото полувреме и му даде хубав пас с левия крак, Делев майсторски овладя на гърди и с второто си докосване от въздуха с външен фалц матира кипърския страж.

Кипър – България 0:2