Лудогорец срази Локо (Пд) и диша във врата на ЦСКА

Лудогорец постигна много ключова победа в борбата за титлата, след като се наложи с 3:2 при гостуването на Локомотив Пловдив от 17-ия кръг на efbet Лига.

Футболистите на Анте Шимунджа влязоха по-разконцентрирани в двубоя и позволиха на домакините да поведат в резултата с ранен гол на Мартин Паскалев.

След това „смърфовете“ имаха още няколко възможности, от които не се възползваха, след което настъпиха силните минути на разградчани. Матиас Тисера отбеляза два гола в 19-ата и 28-ата минута, а Каули Оливейра реализира трето попадение в 37-ата минута. През второто полувреме Локомотив върна един гол чрез Джовани, но футболистите на Александър Томаш нямаха сили за нищо повече.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 4-ата минута. Димитър Илиев подаде към Джовани, който стреля, но Серджио Падт плонжира и спаси. След това при добавката Мартин Паскалев не пропусна да вкара в опразнената врата.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 13-ата минута, когато Матеус Да Силва навлезе в наказателното поле на Лудогорец и подаде към Бабакар Дион, който стреля, но ударът му бе блокиран от Оливие Вердон.

Минута по-късно Евандро пусна остър пас успореден на голлинията на вратата на Лудогорец в наказателното поле на гостите, но Дион бе блокиран и се размина с топката.

Лудогорец успя да изравни резултата в 19-ата минута, когато Матиас Тисера получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив. Аржентинецът изскочи сам срещу Динко Хоркаш и прати топката във вратата му за 1:1.

Лудогорец направи пълен обрат в мача в 28-ата минута. Аслак Фон Витри проби по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле на Локомотив и подаде на Матиас Тисера, който вкара топката в опразнената врата.

Лудогорец вкара трети гол във вратата на Динко Хоркаш в 37-ата минута. Якуб Пьотровски пусна извеждащ пас към Каули Оливейра, който се измъкна зад гърба на Мартин Паскалев. Бразилецът нахлу в наказателното поле на Локомотив, бе сам срещу Динко Хоркаш и стреля покрай за него 3:1.

Лудогорец направи страхотен пропуск в 45-ата минута, когато двама играчи на разградчани изскочиха срещу Динко Хоркаш. Матиас Тисера си поведе топката, но след това Текпетей му я взе, след което Хоркаш се намеси решаващо и я взе от краката на ганайския футболист.

В първата минута на добавеното време на двубоя Евандро подаде към Димитър Илиев, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Лудогорец, но стреля неточно в аут.

Минута по-късно Димитър Илиев подаде към Евандро, който бе на отлична позиция, но стреля високо над напречната греда в аут.

В третата минута на добавеното време на двубоя Педро Нареси пусна отличен извеждащ пас към Бърнард Текпетей, който обаче бе затворен от двама играчи на Локомотив Пловдив в наказателното поле на домакините и загуби топката.

Лудогорец организира опасна атака в 47-ата минута, когато Текпетей подаде към Матиас Тисера, който стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Динко Хоркаш.

Лудогорец направи нов много фрапантен пропуск в 58-ата минута. Разградчаните организираха бърза контраатака. Бидунга изрита топката на пътя на Матиас Тисера, който изскочи сам срещу Динко Хоркаш, но стреля над напречната греда в аут.

Пред Димитър Илиев се откри чудесна възможност в 62-ата минута. Той получи добра топка в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но неточно в аут.

Локомотив Пловдив намали своя пасив в 64-ата минута – 2:3, когато Димитър Илиев подаде към Джовани, който стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец и прати топката в десния ъгъл на вратата на Серджио Падт.

Динко Хоркаш направи много ключово спасяване в 89-ата минута. Нонато пусна извеждащ пас към Кирил Десподов, който се измъкна между двама защитници на Локомотив и излезе сам срещу Хоркаш, но хърватският вратар на домакините отрази удара на нападателя на Лудогорец.

В петата минута на добавеното време на мача Александър Василев центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, където Матеус стреля с глава, но Серджио Падт спаси.

С тази победа Лудогорец съкрати разликата от лидера ЦСКА. Разградчани са втори 38 точки, но и два мача по-малко от „червените“, докато Локомотив Пловдив е четвърти във временното класиране с 30 точки.

Локомотив Пловдив – Лудогорец 2:3

1:0 Мартин Паскалев 4′

1:1 Матиас Тисера 19′

1:2 Матиас Тисера 28′

1:3 Каули Оливейра 37′

2:3 Джовани 64′