Какъв разгром! Ботев (Пд) размаза Ботев (Вр) със 6:0

Ботев (Пловдив) разби Ботев (Враца) с 6:0 в мач от 17 кръг на efbet Лигата и се утвърди на десетото място в класирането. За „канарчетата“ това е втори пореден успех в шампионата, а Елвис Ману се отличи с хеттрик.

„Жълто-черните“ не бяха постигали толкова изразителна победа в родното първенство от 17 месеца (5:0 срещу Царско село на 23 май 2021 г.), а освен това записаха най-големия си успех в историята срещу врачани.

Домакините бързо взеха добър аванс в мача, след като в рамките на пет минути вкараха два гола. В 13-ата минута капитанът Виктор Генев се разписа с глава след центриране на Рой Херман отдясно, а в 18-ата Ману откри головата си сметка.

В началото на второто полувреме две попадения на Ботев (Пловдив) бяха отменени поради различни причини. Третият гол в полза на „канарчетата“ падна в 58-ата минута, когато Елвис Ману се разписа от чиста позиция от границата на вратарското поле след пас на Дилан Мертенс.

Две минути по-късно Луис Фелипе си вкара автогол, опитвайки да пресечи пас на Ману. В 67-ата минута бившият играч на Лудогорец оформи хеттрика си, а малко след това беше заменен. В 83-ата минута Антоан Бароан реализира шестото попадение за Ботев (Пловдив). Домакините завършиха мача с намален състав, тъй като влезлият като резерва Николай Минков беше изгонен заради реплика към съдията.

С този успех „канарчетата“ събраха актив от 19 точки и заемат 10-ото място в класирането. Ботев (Враца), който претърпя най-тежката си загуба за календарната година, е 11-и с 14 пункта. От началото на 2022 г. врачани записаха поражения с 0:5 от Черно море, 0:4 от ЦСКА (два пъти), ЦСКА 1948 и Лудогорец. На 12 ноември Ботев (Пловдив) гостува на Арда, а два дни по-късно Ботев (Враца) приема Септември.